NIGERIA: Zaatakowany pastor uchodzi z życiem

Pastor Hamza Alkali w szpitalu
Pastor Hamza Alkali w szpitalu. Zdjęcie: Morning Star News
Pastor Hamza Alkali, poważnie ranny w niedawnym ataku, przeszedł operację, podczas której amputowano mu pozostałą część uciętej dłoni i nadgarstka. Mimo utraty ręki, 66-letni pastor jest bardzo wdzięczny. „Gdyby Bóg nie był ze mną, napastnik z ludu Fulbe mógłby odebrać mi życie” – relacjonował Hamza. „Powiedziałem mu, że Bóg, który stworzył mnie na swój obraz, nie pozwoli mu mnie zabić”.

Pastor powiedział, że gdy zobaczył mężczyznę wchodzącego na jego ziemię, pomyślał, że to jakiś przechodzień. Dlatego nie przerwał pracy. Bez żadnego ostrzeżenia czy powitania, Fulbe podszedł do pastora i zażądał jego telefonu komórkowego. Gdy pastor Hamza odmówił, tamten zaatakował go maczetą, ucinając mu dłoń. Wywiązała się walka i pastor w końcu zdołał odebrać napastnikowi maczetę, zanim ten wyrządził mu większą krzywdę.

Pastor Hamza mówi, że skoro Jezus Chrystus był prześladowany, chrześcijanie muszą znosić przeciwności i stawiać czoło wszelkim prześladowaniom. „Każdy chrześcijanin, który przechodzi przez prześladowanie, musi pozostać niezachwiany, ponieważ Bóg nie opuści takiej osoby. Nasi prześladowcy powinni wiedzieć, że pewnego dnia staną przed Bogiem, by (zdać) sprawę z tego, co zrobili tu na ziemi. Dlatego powinni zbliżyć się do Boga, okazać skruchę i porzucić złe ścieżki, którymi podążają”.

Jesteśmy wdzięczni, że Bóg dał pastorowi możliwość dzielenia się Ewangelią z członkiem ludu Fulbe, który napadł na niego. Niech słowa prawdy, które zostały mu powiedziane, przenikną do jego serca, przynosząc przekonanie o grzechu, skruchę i zbawienie. Módlmy się też za samego pastora Hamzę, który dochodzi do zdrowia i przystosowuje się do codziennego życia bez ręki. Niech Pan w szczególny sposób wspiera tego odważnego, duchowego lidera, umożliwiając mu dalsze pełnienie tak bardzo potrzebnej w Nigerii służby.

Źródło: Morning Star News
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

Zobacz również

Kolczatka

Chiny: Pastor Timothy nie daje się zastraszyć

Timothy* jest pastorem, ma 60 lat. Jak to często bywa w Chinach, jego kościół i …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *