Niger: Protestujący podpalają kościół i samochód pastora

W Maradi, drugim co do wielkości mieście Nigru, tłum protestujący przeciw aresztowaniu znanego imama podpalił kościół denominacji Zbory Boże i samochód pastora.

Zniszczony kościół w Maradi. Zdjęcie: VOM USA

Imam, szejk Rayadoune, został zatrzymany 15 czerwca, dzień po wygłoszeniu kazania, w którym skrytykował proponowane zmiany w prawie, określając je jako „antyislamskie”. Zaraz po zatrzymaniu jego zwolennicy wyszli na ulice i wyładowali swoją złość na chrześcijanach. Według świadków grupy młodych ludzi układały też w ramach protestu barykady z płonących opon.

Imam został wypuszczony następnego dnia i wezwał do zaprzestania przemocy. Szejk Rayadoune powiedział także, że jego ostra krytyka nowego prawa wynikała ze złego przetłumaczenia proponowanej ustawy.

Módlmy się za członków zaatakowanego kościoła, którzy stoją przed koniecznością odbudowy nie tylko zniszczonego kościoła, ale też relacji z muzułmanami ze swojej społeczności. Dziękujmy Bogu, że przemoc nie przybrała na sile, co pozwoliło uniknąć dalszych zniszczeń i ofiar w ludziach. Módlmy się, aby Boże Słowo o miłości i zbawieniu mogło być dalej głoszone w Nigrze.

Źródło: Christian Post, Vatican News, Business Standard
za Głos Prześladowanych Chrześcijan.

Zobacz również

monitoring

Szpiegowanie domów pastorów i pracowników chrześcijańskich organizacji

Rząd powinien zadbać o „gromadzenie informacji”, tj. szpiegowanie „wielokrotnych przestępców”, którzy dopuścili się „praktyk konwersyjnych” …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *