Chiny: Pastora Cao czeka „papierowy proces sądowy”

Amerykański pastor John Cao i jego współpracownik Jing Ruxia zostali aresztowani w 2017 r. za „organizowanie nielegalnego przekraczania granicy” między Birmą a Chinami. Pastor Cao został skazany na siedem lat więzienia,

John Cao
John Cao. Zdjęcie: Ben Cao poprzez ChinaAid

Amerykański pastor John Cao i jego współpracownik Jing Ruxia zostali aresztowani w 2017 r. za „organizowanie nielegalnego przekraczania granicy” między Birmą a Chinami. Pastor Cao został skazany na siedem lat więzienia, a Jing na rok. Oskarżony pastor odwołal się od wyroku, jednak rozprawa była już kilka razy odraczana.

Na początku lipca wyznaczono kolejny termin rozprawy na 22 sierpnia. Jednak 12 lipca prawnik pastora Cao otrzymał zawiadomienie, że ostatecznie żadna rozprawa się nie odbędzie. Zamiast tego, prawnicy mieli do 17 lipca przedłożyć wszelkie argumenty na piśmie. Sąd ma je rozpatrzyć i wydać orzeczenie. Założyciel ChinaAid, Bob Fu, potępił proces jako „fikcyjny” i prowadzony „jedynie na papierze”.

Módlmy się, by apelacja w sprawie pastora Cao zakończyła się sukcesem, a on sam mógł wznowić służbę wśród ludzi z plemienia Wa na pograniczu birmańsko-chińskim oraz w swoim kościele w Stanach Zjednoczonych.

Źródła: ChinaAid, Church in Chains
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

Zobacz również

monitoring

Szpiegowanie domów pastorów i pracowników chrześcijańskich organizacji

Rząd powinien zadbać o „gromadzenie informacji”, tj. szpiegowanie „wielokrotnych przestępców”, którzy dopuścili się „praktyk konwersyjnych” …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *