Chiny: Wyroki więzienia dla liderów kościoła Przymierza Wczesnego Deszczu

Pastor Wang Yi i Jiang Rong
Pastor Wang Yi i Jiang Rong

Wieczorem 9 grudnia 2018 r. rozpoczął się skoordynowany atak na kościół Przymierza Wczesnego Deszczu, który ostatecznie doprowadził do wielu aresztowań i zamknięcia kościoła. Pod koniec tego roku zapadły pierwsze wyroki dla aresztowanych wiernych.

29 listopada starszy kościoła Przymierza Wczesnego Deszczu, Qin Defu, został skazany na cztery lata więzienia. Wyrok ten jest sprzeczny z obietnicą warunkowego zwolnienia, jaką otrzymała jego rodzina, jeśli Qin zgodzi się na wyznaczonego przez państwo adwokata. Qin został oskarżony o „nielegalne operacje biznesowe” z powodu chrześcijańskich książek, które kościół drukował i rozpowszechniał.

Z kolei pastor Wang Yi z tego kościoła został skazany na dziewięć lat więzienia za „podżeganie do obalenia władzy państwowej” i z podobnego powodu jak Qin Defu za „nielegalne operacje biznesowe”. Proces pastora Wanga odbył się potajemnie 26 grudnia, a wyrok ogłoszono 30 grudnia. Oprócz kary wieloletniego więzienia Wang Yi został pozbawiony praw publicznych na trzy lata i została na niego nałożona grzywna o równowartości około 26 500 zł. „Jest to modelowy przypadek niesprawiedliwych prześladowań religijnych przeciwko pokojowo nastawionemu kaznodziei chińskiego kościoła” – powiedział Bob Fu, prezydent ChinaAid.

Pamiętajmy w modlitwie o Qinie, pastorze Wangu i innych uwięzionych członkach kościoła Przymierza Wczesnego Deszczu. Prośmy Boga, by każdemu z nich dał swój pokój, siłę, zaopatrzenie i cokolwiek innego potrzebują w tym trudnym czasie. Módlmy się, by kościół Przymierza Wczesnego Deszczu nie tylko nadal zaspokajał duchowe potrzeby wiernych, ale też pomimo sprzeciwu władz, docierał z Ewangelią do ludzi potrzebujących zbawienia.

Źródła: ChinaAid, Christian Solidarity Worldwide, Morning Star News
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

Zobacz również

monitoring

Szpiegowanie domów pastorów i pracowników chrześcijańskich organizacji

Rząd powinien zadbać o „gromadzenie informacji”, tj. szpiegowanie „wielokrotnych przestępców”, którzy dopuścili się „praktyk konwersyjnych” …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *