Azja: Pastor podąża za swoim powołaniem i doświadcza Bożej mocy

Gdy pastor założył w swoim mieście nową wspólnotę, również Abdul* i Arina* mieli okazję usłyszeć Ewangelię i zdecydowali zacząć życie z Jezusem. Abdul pracował wtedy w przemyśle na stanowisku kierowniczym, zarabiał dużo pieniędzy i był popularny wśród kolegów i sąsiadów. Około pięć lat później pastor zdecydował się otworzyć kolejny kościół w innym mieście. Abdul miał zostać jego następcą, tak zdecydowali członkowie wspólnoty. Gdy pracodawca Abdula dowiedział się o jego wierze, mężczyzna pocztą otrzymał wypowiedzenie z pracy, w którym zawarta była jednak ostatnia próba zatrzymania go: „Masz rodzinę do utrzymania. Porzuć wiarę w twojego Chrystusa”. Abdul zapytał tylko: „Czy mogę odrzucić Tego, który nie odrzucił mnie, lecz nawet umarł za mnie?”

Bieda materialna i Boże zaopatrzenie

Abdul próbował szczęścia jako taksówkarz, jednak zarobki były niewielkie. Gdy pewnego dnia zastał swoją żonę we łzach, ponieważ nie miała za co kupić dzieciom mleka, błagał Boga w modlitwie: „Czy naprawdę chcesz, abym został pastorem? Proszę pokaż mi swój plan dla mnie i mojej rodziny i daj mi się poznać!”

Tydzień później Abdul otrzymał odpowiedź od Boga w postaci pracownika Open Doors. Abdul opisał swoją sytuację i wyraził chęć i zdecydowanie, by służyć jako pastor. Niedługo później udzielono mu kredytu na otworzenie niewielkiego sklepu. Dzięki temu mógł wyżywić rodzinę, a z czasem również powiększyć swoją działalność. „Mogłem zatrudnić w swoim sklepie dwoje chrześcijan, dzięki czemu mam teraz wolność do wykonywania służby pastorskiej”, opowiedział z radością pracownikowi Open Doors podczas najnowszej wizyty.

Przy pomocy podobnych projektów samopomocowych Open Doors wspiera rozbudowę kościołów w krajach Azji Środkowej. Przez surowe ustawy religijne chrześcijanie doświadczają wielu ograniczeń, a częściowo również silnych prześladowań ze strony władz i społeczeństwa. Więcej informacji na ten temat oraz konkretne prośby modlitewne znajdziecie w profilach krajów Światowego Indeksu Prześladowań.

*Imię zmienione

Dziękujemy, że wstawiacie się po stronie chrześcijan z Azji Środkowej!

• Dziękujmy za wytrwałość Abdula i Boże zaopatrzenie dla niego.
• Módlmy się nadal za niego i jego rodzinę. Prośmy, aby mógł nadal ufnie i mądrze kierować wspólnotą.
• Módlmy się za chrześcijan, uciskanych przez władze i swoje własne rodziny, szczególnie za chrześcijan pochodzenia muzułmańskiego.

Źródło Open Doors, World Watch Monitor

Zobacz również

Nepal

COVID-19 nie wybiera. Obaj pastorzy zostawili rodziny

Pastor Amar Bahadur Fauja z Nepalu zmarł w tym roku na COVID-19, w tym samym …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *