Algieria: Kolejne kościoły zamknięte po protestach

TiZi-Ouzou
Członkowie kościoła w TiZi-Ouzou wieszający transparenty sprzeciwiające się zamknięciu ich kościoła. Zdjęcie: VOM Kanada

Pastor Salah Chalah jest liderem Kościoła Protestanckiego Algierii, a także pastorem największego kościoła w kraju. Każdego tygodnia około 800 wiernych zbiera się na nabożeństwie w Kościele Pełnej Ewangelii w mieście Tizi-Ouzou. 15 października pastor Salah oraz liderzy jego społeczności otrzymali nakaz zamknięcia kościoła.

Władze uważają, że wierni gromadzili się w tym kościele bez ważnego zezwolenia. Według pastora Salaha takie zezwolenie nie jest prawnie wymagane. Co więcej, ten kościół jest jedynym w państwie kościołem protestanckim, który jest oficjalnie uznawany za miejsce kultu religijnego.

Kiedy policja przybyła do kościoła, aby go zamknąć, jego członkowie zgromadzili się, aby wspólnie wielbić i modlić się. „W ten sposób przeciwstawiamy się waszemu działaniu”, powiedział pastor Salah. Aby obejrzeć nagranie video tego nalotu, wykonane przez członków kościoła, przejdź do tej strony.

Tego samego dnia zamknięte zostały również drugi największy kościół w kraju, znajdujący się w mieście Makouda, oraz kościół w mieście Tafat, liczący około 100 członków.

9 października odbyła się demonstracja, której celem było zwrócenie uwagi na zamknięcie kilku kościołów w ostatnich miesiącach. Tego samego dnia został wydany nakaz zamknięcia wspomnianych trzech kościołów, co nasuwa przypuszczenia, że mógł być on wydany w związku ze zorganizowanym protestem.

Pamiętajmy w modlitwach o pastorze Salahu, liderach oraz członkach zamkniętych kościołów, aby Pan obdarzył ich mądrością w jaki sposób reagować na działanie władz. Módlmy się za władze Algierii, aby zaprzestały swoich działań i aby chrześcijanie mogli spotykać się w wolności. Módlmy się, aby chrześcijanie okazywali łaskę i miłość policjantom i przedstawicielom władzy w czasie rozmów z nimi.

Źródło: VOMC Sources, Morning Star News, Middle East Concern, Imola Oggi
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

Zobacz również

Kolczatka

Chiny: Pastor Timothy nie daje się zastraszyć

Timothy* jest pastorem, ma 60 lat. Jak to często bywa w Chinach, jego kościół i …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *