Al-Dżazira pokazała film z południowokoreańskimi zakładniczkami

Wiadomość jest z 30 lipca ale nadal warto to odnotować. Mająca siedzibę w Katarze arabska telewizja Al-Dżazira pokazała film wideo z kilkoma południowokoreańskimi zakładniczkami przetrzymywanymi przez afgańskich talibów. Na filmie widać kilka siedzących na ziemi kobiet w chustach na głowie, w tle widoczni są uzbrojeni mężczyźni. Film trwa poniżej minuty i nie ma dźwięku.

Telewizja Al-Dżazira podała, że weszła w posiadanie wideo poza granicami Afganistanu.

Talibowie uprowadzili 19 lipca 23 wolontariuszy południowokoreańskiej wspólnoty chrześcijańskiej, w tym 18 kobiet. Stało się to w prowincji Ghazni w środkowo-wschodnim Afganistanie. Grupa jechała z Kabulu do Kandaharu, by pomagać w świadczeniu usług medycznych.

W poniedziałek rzecznik talibów poinformował, że bojownicy zabili tego dnia drugiego południowokoreańskiego zakładnika, bo władze w Kabulu nie spełniły żądań porywaczy. Według niego zabity został mężczyzna o nazwisku Sung Sin, a jego ciało porzucono przy drodze w prowincji Ghazni.

Jednego zakładnika porywacze zabili w środę. Według agencji zabity to pastor Bae Hiung Kiu, kierujący grupą wolontariuszy z kościoła pod Seulem. W dni śmierci ukończył 42 lata.

źródło: gazeta.pl

Zobacz również

Uganda

Uganda: Aresztowanie podejrzanych w związku ze śmiercią pastora

Dwóch mężczyzn ze wschodniej Ugandy oskarżono o udział w dokonanym 12 września morderstwie ewangelisty, pastora …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *