5 języków docenienia w miejscu pracy

Wielu ludzi zachęcało mnie do napisania książki o językach doceniania, ich wpływie na satysfakcję pracownika oraz wzrost produktywności. Ponieważ moje doświadczenie dotyczyło jak dotąd sfery małżeństwa i doradztwa rodzinnego, poszukiwałem współautora, który miałby zarówno kwalifikacje akademickie, jak i doświadczenie w sprawach biznesu. Kiedy poznałem dr. Paula White’a, zrozumiałem, że znalazłem taką osobę. Przez ostatnich kilkanaście lat dr White specjalizował się w pomaganiu rodzinnym biznesom w efektywnym przekazywaniu firmy następnemu pokoleniu. W tej roli ściśle współpracował z liderami różnych organizacji.

Przez ostatnich pięć lat pracowałem wspólnie z dr. White’em nad projektem Motywowanie przez Docenianie. Zaczęliśmy od stworzenia Inwentarza MPD [skrót od Motywowanie przez Docenianie, w wersji ang. MBA – Motivating by Appreciation – przyp. tłum.], który pomaga indywidualnym pracownikom odkryć swój podstawowy język doceniania, język drugorzędny oraz język o najmniejszym dla nich znaczeniu. Korzystając z tego inwentarza, dr White przeprowadził pilotażowe projekty w różnych środowiskach biznesowych. Informacja zwrotna była wyjątkowo zachęcająca. Odkryliśmy, że rzeczywiście to, co sprawia, że jeden pracownik czuje się doceniony, nie sprawia, że tak poczuje się inny pracownik. Jednak kiedy kierownik lub współpracownik nauczy się mówić podstawowym językiem doceniania danej osoby, wyniki są naprawdę znaczące. Jest naszym pragnieniem, aby Inwentarza MPD używano, by pomóc tysiącom liderów biznesu stworzyć bardziej pozytywną atmosferę pracy i zwiększyć produktywność pracowników poprzez nauczenie się używania ich podstawowego języka doceniania.

Szczerze wierzymy, że to, co właśnie zamierzasz przeczytać, umożliwi ci stworzenie zespołowego klimatu, gdzie osoby, z którymi pracujesz, będą się czuły głęboko doceniane oraz odpowiedzą na to docenianie odnowioną lojalnością i wzmocnionym zaangażowaniem w sukces firmy.

Dane ksiażki

Autor: Gary D. Chapman & Paul E. White
Wydawca: Oficyna Wydawnicza Logos

Oprawa: miękka
Ilość stron: 248
ISBN: 978-83-63488-48-2
Tytuł oryginału: The 5 Languages of Appreciation in the Workplace

Zobacz również

Apokalipsa w relacji Jana

Apokalipsa w relacji Jana

To ostatnia księga NT (Apokalipsa) w przekładzie dynamicznym wydana przez Oficynę Wydawniczą Vocatio. Ta jak …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *