Główna / z kraju i ze świata / Pocieszenie dla pastora Olowale Elishy z Nigerii

Pocieszenie dla pastora Olowale Elishy z Nigerii

Prawie każdego dnia Eunice Elisha (42) wstawała o piątej rano, aby zwiastować Ewangelię ludziom na ulicach. Niedługo po tym jak głosiła Dobrą Nowinę niedaleko meczetu, została zamordowana na ulicy w biały dzień. Pozostawiła swojego męża, pastora Olowalę Elishę oraz siedmioro dzieci (cztery córki i trzech synów).

„Moi synowie wyszli na zewnątrz na swój poranny trening piłki nożnej”, opowiada Olowale, gdy odwiedzają go pracownicy Open Doors. „Gdy grali w piłkę, kilku chłopców opowiedziało im, że właśnie na jednej z ulic zamordowano kobietę, bo głosiła Ewangelię. Natychmiast przybiegli do domu i powiedzieli, co usłyszeli. Pobiegłem na miejsce morderstwa. Nie znalazłem tam mojej żony. Wypytywałem stojących tam ludzi, którzy powiedzieli mi, że zabrała ją policja. Poszedłem więc na komisariat. Tam ją zobaczyłem i załamany wybuchnąłem płaczem. Ktoś zawiózł mnie jakoś do domu, ja byłem w szoku”.

Mimo bólu pastor Olowale postanowił nie reagować nienawiścią czy rozpaczą, lecz w sposób, który chwali Boga. Krótko po morderstwie żony powiedział w mediach: „Nieważne czy sprawcy się znajdą czy nie – powinniśmy im przebaczyć. Modlę się, aby oni również przyjęli Jezusa, by imię Chrystusa mogło być uwielbione”.

Olowale znalazł pocieszenie w Bożym Słowie: „Zachęceniem był dla mnie fragment z Listu do Kolosan 1,27: ‚Chrystus pośród was – nadzieja chwały’. Tak, moja żona nie żyje, ale wiem, że nie jestem sam. Jezus jest przy mnie i żyje we mnie”.

Módlmy się za rodzinę Elishy!

• Dziękujmy za wiarę Eunice i Olowale.
• Módlmy się, aby Pan używał śmierć Eunice do uwielbienia swojego imienia, aby wiele osób mogło być przez to poruszonych do szukania Go.
• Módlmy się o Boże pocieszenie, szczególnie dla dzieci.
• Módlmy się także za morderców, aby mogli odnaleźć Jezusa.

Módlmy się i piszmy

Pocieszmy pastora Olowale i jego rodzinę kartką lub krótkim listem. Napisz krótkie pozdrowienia prostym językiem angielskim lub 1-2 wersety biblijne. Prosimy, podaj jedynie swoje imię i narodowość. Nie podawaj adresu. Prosimy, nie wspominaj o Open Doors i nie dołączaj pieniędzy. Wszystkie kartki i listy prosimy wysyłać w osobnych kopertach do naszego biura. Dalsze instrukcje tutaj: [link].

Akcja trwa do 30 czerwca 2017.

Listy prosimy kierować na adres:

Pastor Olowale Elisha
c/o Open Doors
Skr. Pocztowa 91
02-783 Warszawa 59

Listy przekażemy dalej.

Źródło Open Doors
Tłumacz Alicja Gubernat

Zobacz również

Wielka Brytania

Wielka Brytania chce pomóc prześladowanym chrześcijanom

Wielka Brytania musi zwiększyć wysiłki na rzecz pomocy prześladowanym chrześcijanom – powiedział minister spraw zagranicznych …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *