Pocieszenie dla pastora Olowale Elishy z Nigerii

Prawie każdego dnia Eunice Elisha (42) wstawała o piątej rano, aby zwiastować Ewangelię ludziom na ulicach. Niedługo po tym jak głosiła Dobrą Nowinę niedaleko meczetu, została zamordowana na ulicy w biały dzień. Pozostawiła swojego męża, pastora Olowalę Elishę oraz siedmioro dzieci (cztery córki i trzech synów).

„Moi synowie wyszli na zewnątrz na swój poranny trening piłki nożnej”, opowiada Olowale, gdy odwiedzają go pracownicy Open Doors. „Gdy grali w piłkę, kilku chłopców opowiedziało im, że właśnie na jednej z ulic zamordowano kobietę, bo głosiła Ewangelię. Natychmiast przybiegli do domu i powiedzieli, co usłyszeli. Pobiegłem na miejsce morderstwa. Nie znalazłem tam mojej żony. Wypytywałem stojących tam ludzi, którzy powiedzieli mi, że zabrała ją policja. Poszedłem więc na komisariat. Tam ją zobaczyłem i załamany wybuchnąłem płaczem. Ktoś zawiózł mnie jakoś do domu, ja byłem w szoku”.

Mimo bólu pastor Olowale postanowił nie reagować nienawiścią czy rozpaczą, lecz w sposób, który chwali Boga. Krótko po morderstwie żony powiedział w mediach: „Nieważne czy sprawcy się znajdą czy nie – powinniśmy im przebaczyć. Modlę się, aby oni również przyjęli Jezusa, by imię Chrystusa mogło być uwielbione”.

Olowale znalazł pocieszenie w Bożym Słowie: „Zachęceniem był dla mnie fragment z Listu do Kolosan 1,27: 'Chrystus pośród was – nadzieja chwały'. Tak, moja żona nie żyje, ale wiem, że nie jestem sam. Jezus jest przy mnie i żyje we mnie”.

Módlmy się za rodzinę Elishy!

• Dziękujmy za wiarę Eunice i Olowale.
• Módlmy się, aby Pan używał śmierć Eunice do uwielbienia swojego imienia, aby wiele osób mogło być przez to poruszonych do szukania Go.
• Módlmy się o Boże pocieszenie, szczególnie dla dzieci.
• Módlmy się także za morderców, aby mogli odnaleźć Jezusa.

Módlmy się i piszmy

Pocieszmy pastora Olowale i jego rodzinę kartką lub krótkim listem. Napisz krótkie pozdrowienia prostym językiem angielskim lub 1-2 wersety biblijne. Prosimy, podaj jedynie swoje imię i narodowość. Nie podawaj adresu. Prosimy, nie wspominaj o Open Doors i nie dołączaj pieniędzy. Wszystkie kartki i listy prosimy wysyłać w osobnych kopertach do naszego biura. Dalsze instrukcje tutaj: [link].

Akcja trwa do 30 czerwca 2017.

Listy prosimy kierować na adres:

Pastor Olowale Elisha
c/o Open Doors
Skr. Pocztowa 91
02-783 Warszawa 59

Listy przekażemy dalej.

Źródło Open Doors
Tłumacz Alicja Gubernat

Zobacz również

Pastor Sithong

Laos: Zatrzymany pastor żyje i wyszedł na wolność

15 marca 2020 r. pastor Sithong Theppavong z małego kościoła w prowincji Savannakhet w Laosie …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

chrześcijanin zaprasza