Zgromadzenie eksmitowane, ewangelizacja zduszona

Groźby eksmisji. Zagrożona eksmisją społeczność prowadzona przez pastora Baldeva spotyka się w wynajmowanym przez pastora domu. Jego właściciel nie jest wierzący i zaczął być przeciwny służbie pastora. Powiedział, że nie chce aby spotkania odbywały się w jego domu i chce aby pastor się wyprowadził.

Społeczność pastora Sutjeet ma podobne problemy. Jego wspólnota licząca 30 wiernych spotyka się co niedzielę w wynajmowanym budynku. Właściciel zapowiedział , że nie mogą już się tam spotykać, a Surjeet nie może znaleźć innego miejsca do wynajęcia.
Te wspólnoty proszą o modlitwę aby serca właścicieli budynków zmiękły i aby mogli ponownie się tam spotykać na nabożeństwach. Proszą również o modlitwę aby Bóg zapewnił dla nich budynek kościoła gdzie bedą mogli się spotykać.

Wrogość na każdym rogu

Antychrześcijanie w regionie pastora Durjaya również utrudniają jego posługę. Oprócz wrogości wobec jego pastorskiej służby starają się aby pastor także nie głosił Ewangelii dla mieszkańców wioski. Chociaż wielu pastorów doświadcza prześladowań, szacunek dla budynku kościelnego sprawia, że nawet antychrześcijanie pomyślą dwa razy zanim zaczną prześladować pastora w budynku kościoła. Pastor bez budynku kościelnego tak jak pastor Durjaya może nie byłby prześladowany w takim stopniu jak gdyby posiadał budynek kościelny.

W pobliżu także pastor Parmanand także napotyka na opór ze strony fanatycznych grup fundamentalistycznych na tym obszarze. Kiedy pastor Parmanand zaczyna rozdawać traktaty ewangelizacyjne we wsi jest zatrzymywany przez grupy opozycyjne a jego torba jest przeszukiwana. Kiedy znajdą literaturę chrześcijańską niszczą ją. Starają się zapobiec spotkaniom pastora z mieszkańcami wioski i zastraszają tych mieszkańców, którzy usłyszeli Dobrą Nowinę.

Z powodu kłopotów jakie mogą wyniknąć ze spotkania z pastorem mieszkańcy wiosek nie chcą aby pastor przychodził do ich wiosek.
Pastor prosi o modlitwę aby ci, którzy sprzeciwiają się mu doszli do poznania Jezusa. Prosi także o modlitwę aby mógł skutecznie kontynuować swoja służbę pomimo trudności.

Źródło- GFA
Tłum. Eliza Tarka

Zobacz również

monitoring

Szpiegowanie domów pastorów i pracowników chrześcijańskich organizacji

Rząd powinien zadbać o „gromadzenie informacji”, tj. szpiegowanie „wielokrotnych przestępców”, którzy dopuścili się „praktyk konwersyjnych” …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *