Wsparcie we właściwym czasie

Afryka – Kenia. Afrykańscy pastorzy mówią, że czasami czują się nieprzygotowani w służbie do jakiej powołał ich Bóg. David nie jest wyjątkiem. Służąc jako koordynator misji w kościele w Nairobi, stolicy Kenii, odwiedza szkoły i więzienia. W metropolii liczącej 2,8 miliona mieszkańców może to wydawać się karkołomnym zadaniem.

Tego potrzebowałem

Pięć lat temu, zdał sobie sprawę, że aby osiągnąć cel w swojej służbie, potrzebuje pomocy.

– Dowiedziałem się wtedy o Lidze Biblijnej – mówi David. – Bóg wiedział, co jest mi potrzebne, abym lepiej wykonywał swoją służbę. Sprawił, że odbyłem szkolenie i zostałem zaopatrzony w materiały do studium biblijnego i w Biblie. Wiedziałem, że aby przyprowadzać do Pana więcej ludzi właśnie tego potrzebuję. Dzięki pomocy jaką otrzymałem, tysiące ludzi ukończyło studium biblijne, otrzymało Biblię i przyjęło Jezusa Chrystusa jako swojego Zbawiciela.

Właściwy czas

W minionym roku, w świetle politycznych zamieszek i przemocy w Kenii, służba Pastora Davida nabrała jeszcze większego znaczenia. Dzięki jego odwadze i wielkiemu zaangażowaniu w dzieleniu się Ewangelią, wielu samotnych i bez nadziei ludzi, odnalazło ją właśnie w Jezusie.

– Szczerze dziękuję za te dary od Boga – mówi Pastor David. – Zachęciliście mnie bardzo w mojej służbie, również wielu innych zostało zachęconych do czytania Bożego Słowa. Modlę się, abyście nadal mogli służyć Panu. Niech Bóg Was obficie błogosławi!

Pastor David dziękuje również w imieniu ludzi w całej Kenii. Oni potrzebują waszych modlitw i wsparcia. Twoja pomoc w dzieleniu się Bożym Słowem w Afryce i na całym świecie jest nieoceniona.

Liga Biblijna w Polsce

Zobacz również

Tim Stephens

Kanadyjski pastor trafił do więzienia za odprawianie nabożeństwa

Kanadyjski pastor Tim Stephens został uwięziony, gdy policja odkryła miejsce, w którym prowadził dla swoich …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *