Vademecum katechety

Vademecum katechetyJakiś czas temu pojawiał się pozycja na którą pragniemy zwrócić uwagę. VADEMECUM KATECHETY to kompendium zawierające: 176 metod aktywizujących, 201 pomysłów na scenariusze na różnych poziomach katechizowania, praktyczne rady jak przygotować dobry scenariusz, praktyczne rady jak efektywnie prowadzić zajęcia. Uniwersalna pomoc dla katechety! Do wykorzystania w pracy z każdym programem i podręcznikiem metodycznym!

Kilka dodatkowych zdań o podręczniku

„Trudno każdą swoją katechezę przygotować oryginalnie oraz na najwyższym poziomie merytorycznym i metodycznym. Potrzeba zatem pomocy, „sprzedania pomysłu”. Taki charakter ma ta obszerna (165 stron) część leksykonu. Nie są to „gotowce” ale pomysły w jaki sposób ciekawie i dobrze zrealizować dany temat. Czym zainteresować na początku, jak ułożyć strukturę, jakich metod użyć i jaką puentę położyć na koniec?”

„Życie skazuje często katechetę na korzystanie z podręczników, które są mu nadane z góry. Kilkanaście stron Vademecum jest poświęcone uczeniu bardzo potrzebnej umiejętności: „jak żyć z podręcznikiem, który nie do końca ci odpowiada”.”

„Vademecum prezentuje konkretne sposoby radzenia sobie z różnymi trudnościami dydaktycznymi i organizacyjnymi, by usprawnić naszą pracę.”

„Bardzo często katecheci uczą się od innych – słuchając ich rad lub podpatrując warsztat pracy. I bardzo dobrze! Czasem jednak taka nauka przypomina „głuchy telefon”. To co otrzymujemy na końcu łańcuszka czasem w niczym nie przypomina pierwotnej rzeczywistości. Z metody zostaje nazwa, czasem jakaś zewnętrzna forma, ale zatracona zostaje istota – czemu ma to służyć? Vademecum może być dobrą okazją do weryfikacji i doskonalenia swojej wiedzy.”

Autor: Praca zbiorowa
Wydawca: Wydawnictwo m

Więcej inf. na stronie: http://www.mwydawnictwo.pl

Zobacz również

Apokalipsa w relacji Jana

Apokalipsa w relacji Jana

To ostatnia księga NT (Apokalipsa) w przekładzie dynamicznym wydana przez Oficynę Wydawniczą Vocatio. Ta jak …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *