Ukraina: separatyści prorosyjscy zamęczyli dwóch duchownych

Z rąk separatystów prorosyjskich zginęli w Słowjańsku dwaj diakoni baptystyczni i dwaj synowie miejscowego pastora. Poinformował o tym starszy biskup Kościoła Chrześcijan Wiary Ewangelicznej Ukrainy Mychajło Panoczko, powołując się na doniesienia od swoich współwyznawców w tym mieście. Dodał, że porwani miesiąc temu mężczyźni zostali bestialsko zakatowani już nazajutrz po uprowadzeniu ich, ale wiadomość o tym dotarła dopiero teraz.

Członkowie tzw. „pospolitego ruszenia Donieckiej Republiki Ludowej [DRL]” wdarli się do pomieszczeń kościoła „Przemienienia Pańskiego” w Słowjańsku zaraz po nabożeństwie w niedzielę 8 czerwca, w dniu Pięćdziesiątnicy.

Oświadczyli, że aresztują diakonów Wołodymyra Wełyczkę i Wiktora Bradarśkiego oraz dwóch dorosłych synów miejscowego starszego pastora Ołeksadra Pawenki: Ruwima i Alberta. Według Panoczki, celem agresorów było również porwanie samego pastora, którego jednak nie było w tym czasie w kościele, gdyż wcześniej wraz z młodszymi dziećmi zdążył wyjechać z miasta.

więcej na stronie: http://wpolityce.pl/swiat/205281-zbrodnia-na-ukrainie-separatysci-prorosyjscy-zameczyli-dwoch-duchownych-i-dwoch-wiernych-baptystow

Zobacz również

Tim Stephens

Kanadyjski pastor trafił do więzienia za odprawianie nabożeństwa

Kanadyjski pastor Tim Stephens został uwięziony, gdy policja odkryła miejsce, w którym prowadził dla swoich …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *