Uganda: Pastor stracił wzrok w jednym oku

Odwaga pastora Umara Mulinde w głoszeniu Chrystusa wiele go kosztowała. Pastor Umar Mulinde zapłacił wysoką cenę za walkę o pełną wolność religijną w swoim własnym kraju. Nie dziwi się temu. Już 15 października 2010 r. wiedział, że jego życie jest zagrożone. Muzułmański duchowny ogłosił przeciwko 37-letniemu chrześcijaninowi fatwę. Kara śmierci za porzucenie islamu. Niegdyś Mulinde był duchownym przywódcą muzułmańskim, jednak nawrócił się na chrześcijaństwo. Jego zaangażowanie społeczne i aktywność w przestrzeni publicznej, zachęcające byłych muzułmanów do ujawnienia się w życiu publicznym, wywołało furię ekstremistów. Raz udało mu się uciec przed porwaniem, jednak 24 grudnia 2011 r. wrogowie Chrystusa stanęli skutecznie na jego drodze.

Podstępny atak

Umar Mulinde wracał do swojego domu w Namasuba (miejscowość niedaleko Kampali). Właśnie zaczynały się ferie świąteczne z okazji Bożego Narodzenia. Zanim dotarł do swojej wspólnoty Gospel Life Church, usłyszał za sobą następujące słowa: „Hej pastorze, pastorze”.
Mulinde odwrócił się, a potem wszystko rozegrało się bardzo szybko. Jakiś mężczyzna zamachnął się i oblał jego twarz żrącą cieczą. Potem napastnicy uciekli wołając: „Allachu Akbar” (Bóg jest wielki). W wielkim cierpieniu, pastor został dostarczony do szpitala. 30% jego twarzy zostało poparzone.

Modlitwa przy łóżku chorego

Gdy Open Doors usłyszało o ataku na Mulinde, współpracownik organizacji pracujący w Kenii, odwiedził go w szpitalu w Kampali. „Pamiętam, że byłeś przy mnie, gdy leżałem na łóżku szpitalnym. Tak bardzo potrzebowałem wówczas czyjejś obecności, a Ty się pojawiłeś”, napisał pastor Mulinde do współpracownika Open Doors. Po ataku i po oblaniu kwasem jego twarzy, pastor stracił oko. Dzięki wsparciu finansowemu, może być operowany i leczony zagranicą. „Dziękuję Wam za wsparcie finansowe, za dodawanie mi odwagi, ta międzynarodowa akcja wsparcia jest dla mnie wielką pociechą”, napisał pastor do Open Doors.

Ekspert Open Doors, dr Tomasz Michał Korczyński stwierdza: „Uganda, jeśli bywa wspominana jako kraj prześladowań chrześcijan, to wyłącznie w kontekście wojny domowej pomiędzy siłami rządowymi prezydenta Uribe a oddziałami milicji LRA, czyli jako efekt uboczny tej krwawej i długiej wojny. W cieniu doniesień medialnych pozostaje kwestia prześladowań chrześcijan przez muzułmanów w Ugandzie, szczególnie konwertytów, którym, zgodnie z radykalnymi założeniami islamu, grozi kara śmierci za porzucenie wiary w Allacha. Open Doors jako jedyna organizacja międzynarodowa zajmująca się obroną prześladowanych chrześcijan, akcentuje ten właśnie wymiar prześladowań w Ugandzie. A sprawa pastora Mulinde jest tego najlepszym dowodem”.

Prośby modlitewne:
• Módlmy się za pastora Umara Mulinde, aby Bóg dał mu odwagę i siły w wytrwaniu w wierze
Zaproś nas! Open Doors chętnie poprowadzi wykład i prezentację na temat prześladowanych chrześcijan w Twojej parafii, Kościele czy wspólnocie.

Źródło Open Doors

Zobacz również

Nepal

COVID-19 nie wybiera. Obaj pastorzy zostawili rodziny

Pastor Amar Bahadur Fauja z Nepalu zmarł w tym roku na COVID-19, w tym samym …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *