Turcja: Ustalono datę procesu oskarżonego pastora

Andrew Brunson
Andrew Brunson. Zdjęcie: World Watch Monitor
Po wielu miesiącach zwłoki, niedawno ogłoszono, że proces amerykańskiego pastora, Andrew Brunsona, rozpocznie się 16 kwietnia. Pastor Brunson jest oskarżony o związek z będącym na wygnaniu w Stanach Zjednoczonych muzułmańskim duchownym Fethullahem Gulenem, a także o kontakty z nielegalną Partią Pracujących Kurdystanu, która działa na rzecz ustanowienia niezależnego państwa dla Kurdów. Według aktu oskarżenia pastor Brunson jest rzekomo zaangażowany w nawracanie Kurdów na chrześcijaństwo i działania ukierunkowane na ustanowienie dla nich kurdyjskiego rządu.

Pastor Brunson został aresztowany w październiku 2016 r. i od tamtej pory jest przetrzymywany bez możliwości zwolnienia za kaucją. Jeżeli zostanie uznany za winnego, grozi mu kara nawet 35 lat więzienia. Turecki prezydent Erdogan zasugerował, że byłby zainteresowany wymianą uwięzionego pastora na Gulena, oskarżonego o przeprowadzenie w 2016 r. nieudanej próby zamachu stanu. Jednak bez dowodów przeciwko Gulenowi Stany Zjednoczone nie byłyby gotowe na wysłanie go do Turcji.

Wstawiajmy się za pastorem Brunsonem i jego rodziną w tym krytycznym momencie przed procesem, który ma się rozpocząć 16 kwietnia. Módlmy się, by sąd szukał sprawiedliwości, a prawda została ujawniona. Módlmy się też o to, by ewangelia docierała do mieszkańców Turcji.

Źródła: Mission Network News, World Watch Monitor, Hurriyet Daily News
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

Zobacz również

Tim Stephens

Kanadyjski pastor trafił do więzienia za odprawianie nabożeństwa

Kanadyjski pastor Tim Stephens został uwięziony, gdy policja odkryła miejsce, w którym prowadził dla swoich …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *