Syria: Pastor Simon doświadcza potężnego Bożego działania

Pastor Simon* doświadcza potężnego Bożego działania, jednak potrzeby też są ogromne.
Iść czy zostać? Pastor Simon, który opiekuje sie trzema wspólnotami na południu Syrii, jest rozdarty pomiędzy marzeniem zaprowadzenia swojej żony i trzech córek w bezpieczne miejsce a odpowiedzialnością wobec Kościoła i osób w tym kraju. W ubiegłych latach wielu muzułmanów i druzów nawróciło się do Jezusa Chrystusa. Druzom także grozi prześladowanie ze strony ich krewnych. Simon opowiada o pewnej kobiecie, która cudem uniknęła śmierci. Obecnie pastor szuka bezpiecznego miejsca dla tej rodziny.

Troska o rodzinę, troska o chrześcijan

Sytuacja jest niebezpieczna także dla samego Simona, który martwi się o swoją rodzinę. Ze względu na częste porwania odwozi swoje córki do szkoły samochodem. Przez wojnę poziom edukacji jednak gwałtownie spadł. Pogorszyła się ponadto opieka medyczna, ponieważ dobrzy lekarze opuścili te tereny.

„Gdy spotykam ludzi w cierpieniu, widzę, że to ważne, abym tu został”

Dlaczego pastor Simon mimo to nadal przebywa w Syrii? „Czasami mówię Panu, że już mi wystarczy i że chcę opuścić kraj. Najczęściej powracam wtedy znowu do mojej służby i doświadczam radości, chociaż czuję także obawy. Nie jestem odważną osobą. Kiedy czuję ból, wołam do Boga”. Gdy pastor słyszy, że chrześcijanie z całego świata modlą się za Syrię, nabiera odwagi. „Bóg ma wszystko pod kontrolą. Czasem jest to ukryte i nie widzimy Jego działania. Pewnego dnia zrozumiemy jednak, że On był tam cały czas”.

Pastor jest zachęcony dzięki wsparciu chrześcijan z całego świata, które jego wspólnota otrzymuje od Open Doors. „Gdy zaczął się kryzys, mieliśmy w mieście około 900 rodzin chrześcijańskich, teraz pozostało ich tylko 310. Wspieramy ich środkami, które od was otrzymujemy. Pakiety żywnościowe robią ogromną różnicę i przyczyniają się do tego, że rodziny mogą pozostać w kraju”. Wsparcie występuje także w innej formie.

„Latem 2016 r. pomogliście nam odbudować częściowo zniszczone domy chrześcijan, a nawet kościół katolicki. Z racji tego, iż zrobiliśmy to my: protestanci, pomiędzy kościołami powstały ważne mosty porozumienia. Istnieją również inne organizacje, które pomagają przy odbudowach, ale żadna z grup nie pomaga chrześcijanom”.

Dziękujemy, że wstawiacie się po stronie chrześcijan z Syrii!

• Dziękujmy za chrześcijan z Syrii, takich jak pastor Simon, którzy mimo dużego niebezpieczeństwa pozostają w kraju, by służyć Panu.
• Dziękujmy, że w ostatnich latach tak wielu muzułmanów mogło odnaleźć wiarę w Jezusa Chrystusa.
• Módlmy się o pokój i ochronę dla rodziny pastora Simona oraz innych syryjskich chrześcijan.

Źródło Open Doors
Tłumacz Alicja Gubernat

Zobacz również

Tim Stephens

Kanadyjski pastor trafił do więzienia za odprawianie nabożeństwa

Kanadyjski pastor Tim Stephens został uwięziony, gdy policja odkryła miejsce, w którym prowadził dla swoich …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *