Sudan: Uprowadzenie pastorów z Kościoła episkopalnego

(Open Doors) Open Doors informowało o uprowadzeniu katolickich kapłanów w Sudanie. Rząd w Chartumie poszerza swoją antychrześcijańską działalność. Kiedy duchownych porwano, tego samego dnia, ta sama milicja dokonała uprowadzenia dwóch pastorów z Kościoła episkopalnego w Gerif West.

Michael Mikol oraz Jacob Makeer zostali porwani 15 stycznia br. około godz. 7 rano czasu lokalnego, ale zostali wypuszczeni już po godzinie czasu. Chrześcijanie w Sudanie Południowym i mieszkający na granicy dwóch walczących ze sobą krajów boją się uczestniczyć we Mszach św. i w nabożeństwach, ponieważ stanowią one najczęstszy cel ataków milicji islamskiej lojalnej rządowi w Chartumie.

Główny duchowny kraju wezwał ciała polityczne do stworzenia zespołów pracujących nad wprowadzeniem w całym kraju prawa szariatu. Jedna z najważniejszych organizacji muzułmańskich kraju, stowarzyszenie duchownych muzułmańskich wydało oświadczenie, że zespół pracujący nad poprawkami do konstytucji (ciało sprzyjające rządowi w Chartumie) przyznał, że nowy dokument uznaje prawo szariatu za ostateczne źródło wszelkiego ustawodawstwa. Nie może być to zaskoczeniem, skoro prezydent Sudanu, Omar al Bashir, ogłosił, że zamierza uzależnić państwo i jego prawo od szariatu.

Prośby modlitewne:

Módlmy się za uprowadzonych liderów różnych Kościołów i wspólnot, aby nie zatracili swoich charyzmatów i powołania.
Módlmy się za porywaczy, aby odstąpili od swojego krwawego i brutalnego rzemiosła.
Módlmy się do Boga, aby dał siłę swojemu ludowi w Sudanie i w Sudanie Południowym.
Prośmy Pana Boga, aby młode dziewczyny i kobiety miały zapewnioną przyszłość i nie cierpiały porwań, gwałtów i przymusowych małżeństw.

Zobacz również

monitoring

Szpiegowanie domów pastorów i pracowników chrześcijańskich organizacji

Rząd powinien zadbać o „gromadzenie informacji”, tj. szpiegowanie „wielokrotnych przestępców”, którzy dopuścili się „praktyk konwersyjnych” …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *