Prośba modlitewna (uprowadzono pastora i jego córkę)

W tym tygodniu, podczas ataku muzułmańskich ekstremistów na małą chrześcijańską społeczność w obozie dla uchodźców Rohingya, uprowadzono pastora i jego córkę. Wczoraj rano (30 stycznia) nasza partnerska misja z Kanady otrzymała wiadomość, że porywacze planują zmusić córkę pastora do małżeństwa z muzułmaninem. To może stać się wkrótce.

rodziny Rohingya
Chrześcijańskie rodziny Rohingya uciekły ze swoich domów, szukając schronienia w biurach administracji obozu, kiedy ich społeczność została zaatakowana przez ekstremistów muzułmańskich Rohingya. Zdjęcie: Barnabas Fund

Prośmy Boga, o mocną interwencję w tej krytycznej sytuacji. Módlcie się, aby plany te zostały pokrzyżowane, a porwany pastor i jego córka bezpiecznie powrócili do swojej zaniepokojonej rodziny. Bóg powiedział w Swoim Słowie: „Wołaj do Mnie, a odpowiem ci, oznajmię ci rzeczy wielkie i niezgłębione, jakich nie znasz.” (Jer. 33,3 BT).

Obóz Kutupalong znajduje się w dysktrykcie Bazar Cox w Bangladeszu i przebywają w nim głównie uchodźcy Rohingya, którzy uciekli przed prześladowaniami etnicznymi i religijnymi z sąsiedniej Birmy. W obozie aktywna jest ekstremistyczna grupa islamistyczna, znana jako Arakan Rohingya Salvation Army (ARSA).

Prawdopodobnie z jej inspiracji co najmniej 100 osobowy tłum muzułmanów zaatakował 27 stycznia na małą społeczność chrześcijańską w tym obozie. Napastnicy splądrowali kościół, zabrali Biblie oraz ograbili i zniszczyli domy chrześcijan, czyniąc co najmniej 20 rodzin bezdomnymi. Także obozowa służba porządkowa zwróciła się przeciwko chrześcijanom. Zamiast ich chronić, pobili kilka osób i konfiskowali telefony komórkowe zawierające dowody ataków.

Po ataku 25 chrześcijańskich rodzin przeniesiono do innego obozu. Według AsiaNews chrześcijanie, a także hindusi żyjący w obozach dla uchodźców Rohingya są ofiarami prześladowań ze strony muzułmańskiej większości.

Źródła: VOM Canada, Barnabas Fund, AsiaNews
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

Zobacz również

monitoring

Szpiegowanie domów pastorów i pracowników chrześcijańskich organizacji

Rząd powinien zadbać o „gromadzenie informacji”, tj. szpiegowanie „wielokrotnych przestępców”, którzy dopuścili się „praktyk konwersyjnych” …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *