Pastorzy w USA: Islam to niebezpieczna religia

Z badań przeprowadzonych przez instytut LifeWay Research wynika, że 2/3 amerykańskich duchownych protestanckich uważa islam za niebezpieczną religię. Pogląd ten jest bardziej rozpowszechniony wśród ewangelikalnych pastorów (77%), aniżeli u duchownych, pochodzących z Kościołów protestanckich głównego nurtu (44%).

Scott McConnell z LifeWay Research wyjaśnił, że fraza ‘niebezpieczna religia’ została zapożyczona z Europy, gdzie w 2008 roku przeprowadzono badania opinii publicznej w 21 krajach, które wykazały, ze przytłaczająca większość ankietowanych uważa, że emigracja z krajów zdominowanych przez muzułmanów stwarza zagrożenie dla tradycyjnego życia Europejczyków. W tym kontekście pojawiło się pojęcie „niebezpiecznej religii” w odniesieniu do islamu.

Autorzy badań podkreślili, że słowo ‘niebezpieczny’ nie musi odnosić się do religii sankcjonującej przemoc i przymus. Pojęcie ‘niebezpieczny’ może być interpretowane na różne sposoby, również jako duchowe zagrożenie dla chrześcijaństwa.

Z kolei Pew Research Center opublikował wyniki innych badań, według których 38 % Amerykanów uważa, że islam, bardziej niż inne religie, zachęca do stosowania przemocy.

źródło: EAI

Zobacz również

Nigeria: Egzekucja mężczyzn jako przestroga dla misjonarzy

Powiązana z Boko Haram grupa terrorystyczna udostępniła 22 lipca film, na którym widać pięciu mężczyzn …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *