Pastor zastraszany po modlitwie za chorą kobietę

Harish, misjonarz wspierany przez GFA prosi o modlitwę po grudniowym incydencie. Pastor Harish pracował w swej wiosce przez 6 lat i prowadził kościół z 25 wiernymi. Wierząca kobieta chorowała na wysoką gorączkę przez kilka dni. Pastor i jego żona odwiedzili rodzinę chorej Swathi aby się modlić o jej uzdrowienie. W drodze powrotnej do domu lokalny urzędnik z kilkoma pijanymi mężczyznami podeszli do pastora. Zaczęli oskarżać Harisha o to, że siłą namawia ludzi aby przeszli na jego religię. Sytuacja szybko pogarszała się, kiedy to pobliski sąsiad wyszedł na zewnątrz zobaczyć co się dzieje.

„Dlaczego stwarzasz problemy pastorowi?” spytał sąsiad. Atakujący pastora powiedzieli sąsiadowi, że pastor zmusza innych do chrześcijaństwa. Po tych słowach sąsiad stanął po stronie przeciwników pastora.
Bóg ochronił Harisha od pobicia w tym czasie ale wciąż żyje on w zagrożeniu. Nadal pracuje na tym obszarze ale usilnie prosi o modlitwę. Mówi, że codziennie doświadcza prześladowań a anty-chrześcijanie propagują kłamstwa i oskarżenia przeciwko wiernym. Sytuacja cały czas staje się coraz bardziej niebezpieczna.

Pastor Harish prosi o modlitwę za bezpieczeństwo i aby Bóg zmieniał serca przeciwników by mogli zobaczyć Bożą miłość.

Źródło- GFA
Tłum. Eliza Tarka

Zobacz również

Wu Jiannan

Chiny: Aresztowanie liderów kościoła

W mieście Deyang w chińskiej prowincji Syczuan znajduje się Kościół Wczesnego Deszczu Qingcaodi, placówka założona …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *