Pastor Youcef Nadarkhani ponownie aresztowany w Boże Narodzenie

Irański sąd orzekł, że pastor Youcef Nadarkhani musi jednak odbyć do końca karę trzech lat pozbawienia wolności, która została orzeczona we wrześniu tego roku po tym, gdy ciążący na nim wyrok śmierci za odstępstwo od islamu został anulowany. Pastor Youcef został zwolniony za kaucją 8 września 2012 r., gdy do końca trzyletniego wyroku więzienia pozostało mu jeszcze 45 dni.

Nie ma wątpliwości, że wybór Bożego Narodzenia na aresztowanie pastora Youcefa nie był przypadkowy i miał na celu zadanie dodatkowego emocjonalnego cierpienia zarówno jemu, jak i jego żonie i dzieciom.

Sytuacja jest niezwykle dramatyczna zważywszy na fakt, że Mohammad Ali Dadkhah, adwokat, który walnie przyczynił się do uwolnienia pastora Youcefa, również przebywa obecnie w więzieniu. Został on skazany na 9 lat więzienia i po długotrwałej batalii sądowej aresztowany 29 września, zdaniem większości obserwatorów w ramach odwetu za jego niestrudzone wysiłki na rzecz obrony praw człowieka w Iranie. Według dostępnych danych stan jego zdrowia szybko się pogarsza.

Módlmy się o pastora Youcefa i jego rodzinę, aby Pan dał im siłę do zwycięskiego pokonania tej kolejnej próby.

Módlmy się, aby władze Iranu nie wysunęły przeciwko pastorowi Youcefowi dodatkowych oskarżeń, by zatrzymać go jeszcze dłużej w więzieniu.

Módlmy się o uwolnienie Mohammada Ali Dadkhah, adwokata pastora Youcefa, a także o wszystkich innych więźniów sumienia w Iranie.

Prośmy Pana, aby jak najwięcej Irańczyków otwierało swoje serca na przesłanie Ewangelii.

/Źródło: Present Truth Ministries, American Center for Law and Justice/
za Głos Prześladowanych Chrześcijan – Polska

Zobacz również

Nepal

COVID-19 nie wybiera. Obaj pastorzy zostawili rodziny

Pastor Amar Bahadur Fauja z Nepalu zmarł w tym roku na COVID-19, w tym samym …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *