Pastor fałszywie oskarżony o kradzież

Mandal Bhaskar – misjonarz wspierany przez GFA został fałszywie oskarżony o kradzież motocykla przez grupę antychrześcijańskich ekstremistów. Mandal jest pastorem szybko wzrastającego, liczącego 100 członków kościoła. Daniek Rahi – członek kościoła, zmarł 15 grudnia. Następnego dnia pastor odprawił pogrzeb Danieka. Po nabożeństwie rodzina zmarłego uczestniczyła w lokalnym zwyczaju mycia ciała w pobliżu rzeki. Ekstremiści, którzy byli przeciwni pracy Mandala postanowili wykorzystać tę sytuację i oskarżyć go o kradzież. Jeden z nich jechał na ceremonię motocyklem i zaaranżował sytuację, że motocykl zniknął podczas ceremonii. Dzięki czemu wyglądało to na kradzież.

Następnego dnia ekstremiści starali się wykrzyczeć swoje oskarżenia pod domem Mandala. Pastora nie było w domu, ale jego brat – mieszkający obok, usłyszał krzyki i wyszedł porozmawiać z oskarżycielami. Starał się im wyjaśnić, że jego brat jest na pewno niewinny.

Mężczyźni zaatakowali brata pastora, ciężko go poranili. Nawet sąsiedzi nie byli w stanie uratować go z rąk atakujących mężczyzn. Oskarżyciele następnie udali się na posterunek policji i zgłosili kradzież motocykla. Za winnego podali Mandala. Policja natychmiast wezwała pastora na komisariat. Jednakże po złożeniu stosownego oświadczenia wypuszczono Mandala. Postępowanie jest nadal w toku.

Pastor Mandal informuje, że ekstremiści rozprzestrzeniają fałszywe zarzuty wobec niego w wiosce, gdzie ludzie obawiają się tak szybkiego wzrostu kościoła.
Pastor uważa, że to fałszywe oskarżenie go o kradzież może udaremnić realizację jego bożonarodzeniowego programu w wiosce.

Pastor prosi o modlitwę:
-aby Pan Bóg dał mu łaskę i siły aby stawić czoła tej sytuacji
– aby Pan Bóg dotknął serca i zmienił życie mieszkańców wioski
-aby Pan Bóg ochronił życie jego żony i dzieci
-aby wierzący w kościele mogli stanąć w obliczu silnej opozycji

Źródło: GFA
Tłum. Eliza Tarka

Zobacz również

Nepal

COVID-19 nie wybiera. Obaj pastorzy zostawili rodziny

Pastor Amar Bahadur Fauja z Nepalu zmarł w tym roku na COVID-19, w tym samym …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *