Malezja: zaginęli pastorzy

W mieście Petaling Jaya zaginęło troje chrześcijan, a ich przyjaciele boją się, że zostali oni uprowadzeni, ponieważ już wcześniej otrzymywali oni od dżihadystów groźby z powodu swojej pracy w kościele.

Na podstawie nagrań z monitoringu i relacji świadków stwierdzono, że 13 lutego pastor Raymond Koh został wywleczony ze swojego samochodu przez co najmniej pięciu zamaskowanych mężczyzn. Inny pastor i jego żona, nie wymienieni z nazwiska, zaginęli około miesiąca przed zniknięciem pastora Raymonda.

Żona pastora Raymonda, Susanna, mówi: „Apeluję do kogokolwiek, kto go zabrał, by nie robił mu krzywdy. To dobry mąż, ojciec i pastor, który pomaga biednym. Moje dzieci i ja bardzo się martwimy. Ale jestem też bardzo wdzięczna i głęboko poruszona miłością i hojnością Bożego ludu. Napływa tak wiele słów wsparcia i zachęty. Bóg jest dobry. Jest wierny”.

Susanna błaga: „Proszę, nie przestawajcie się modlić, żeby szybko go uwolnili i by nic mu się nie stało. Módlcie się też o bezpieczeństwo moje i dzieci. Wytrwajmy w modlitwie, bo wiele może zdziałać modlitwa sprawiedliwego. Nie ustawajmy w miłości Boga i czynieniu dobra naszym bliźnim. Raymond byłby dzisiaj bardzo szczęśliwy, gdyby wiedział, że modli się za niego nie tylko Malezja, ale cały świat”.

Chrześcijanie w Malezji są coraz bardziej zaniepokojeni rosnącym zagrożeniem dla wolności religijnej. W parlamencie trwają obecnie dyskusje nad ustawą, która ma włączyć do krajowego systemu prawnego elementy surowego, islamskiego kodeksu karnego (hudud). Poselski projekt ustawy zgłosił Abdul Hadi Awang, prezes Islamskiej Partii Pan-Malaysia (PAS). Jednym z głównych punktów jej programu politycznego jest pełne wprowadzenie prawa szariatu.

Módlmy się za pastora Raymonda i dwoje pozostałych uprowadzonych chrześcijan. Niech ich życie będzie chronione przez cały czas. Wstawiajmy się też za ich porywaczami, prosząc Boga, by doprowadził ich do opamiętania. Módlmy się, by zaginionym chrześcijanom i ich bliskim nie stała się żadna krzywda, a pokój i nadzieja płynące od Pana stale napełniały ich serca.

Źródła: World Watch Monitor, Release International, Reuters, The Star
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

Zobacz również

Nepal

COVID-19 nie wybiera. Obaj pastorzy zostawili rodziny

Pastor Amar Bahadur Fauja z Nepalu zmarł w tym roku na COVID-19, w tym samym …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *