Laos: Aresztowany za prowadzenie modlitw

Laos

Na początku tego roku Sithong Theppavong założył mały kościół w prowincji Savannakhet, gromadząc ludzi na modlitwie na terenie gospodarstwa rolnego. Jednak przez cały czas spotykał się ze sprzeciwem i kilka razy nakazywano mu, by przestał organizować te spotkania. Sithong za każdym razem odmawiał.

15 marca przyjechali do niego przedstawiciele lokalnych władz, każąc mu podpisać porozumienie o zaprzestaniu działalności. Sithong odmówił i został aresztowany. Według ostatnich doniesień mężczyzna pozostaje w areszcie i nikomu nie wolno się z nim widzieć. Nie ujawniono żadnych dalszych informacji o jego sprawie, nie wiadomo też, co się z nim dzieje.

Módlmy się o Bożą nadprzyrodzoną ochronę dla Sithonga i innych chrześcijan w Laosie, którym grożą prześladowania za prowadzenie chrześcijańskiej posługi. Prośmy też Pana, by przyniósł pociechę i zachętę bliskim Sithonga.

Źródło: Vision Beyond Borders
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

Zobacz również

monitoring

Szpiegowanie domów pastorów i pracowników chrześcijańskich organizacji

Rząd powinien zadbać o „gromadzenie informacji”, tj. szpiegowanie „wielokrotnych przestępców”, którzy dopuścili się „praktyk konwersyjnych” …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *