Kolumbia: Wdowa Aida Sanchez i jej dzieci – pastor nie żyje

„W każdym razie dobrze uczyniliście, biorąc udział w moim ucisku” Flp.4,14. W lutym 2011 r. 32-letnia Aida Sanchez straciła dwie bliskie jej osoby. W ataku grupy rebeliantów zastrzelono jej męża Maximo Suarez Romero i jej 9-letnią córkę Nubia. Aida i jej trójka dzieci Vannesa, Juliana i Maximo David ciągle walczą ze stratą. Prosimy o wsparcie rodziny poprzez napisanie listu lub kartki.

Solą w oku rebeliantów

2011 wdowa Aida Sachez- kolumbia37-letni Maximo Suarez Romero był pastorem małego chrześcijańskiego Kościoła w Divino Niño w prowincji La Guajira na północnym wschodzie tego południowoamerykańskiego kraju. Jego Kościół tak jak każdego sobotniego przedpołudnia zebrał się na modlitwę i post, kiedy to ktoś zadzwonił do drzwi. Dwaj uzbrojeni mężczyźni zarządali haraczu dla swojej rebelianckiej grupy. Doszło do ostrej wymiany zdań z pastorem Sanchezem. Krótko przed przybyciem dwójki mężczyzn nauczał on o Psalmie 15 i o tym, że chrześcijanie powinni się trzymać z daleka od wszelkiej korupcji. Pastor Suarez z odwagą odmówił więc dania żądanych przez mężczyzn pieniędzy. Jednak przekonania pastora były dla nich solą w oku. Maximo Suarez Romero musiał przypłacić życiem swoją wierność słowu Bożemu. (Na zdjęciu: Wdowa Sanchez ze swoimi dziećmi)

Nagle mężczyźni zaczęli do niego strzelać. Dwa strzały w klatkę piersiową i prawe ramię spowodowały, że nie udało się uratować Maximo Suarez Romero. Mężczyzna z powodu doznanych obrażeń zmarł w pobliskim szpitalu. Także jego córka Nubia Melisa – uczennica piątej klasy szkoły podstawowej – zmarła dwa dni później z powodu ran postrzałowych. Ona oraz 27-letnia Leida Sanchez, dostały się w zasięg gradu kul. Leida także zmarła i pozostawiła męża Eliasa Sanchez Rosero oraz swoje dzieci. Chociaż policja podjęła pościg, mężczyznom udało się uciec.

Wielkie wyzwania
Pastor Suarez był jedynym żywicielem rodziny. Na utrzymanie zarabiał w swoim małym sklepie. Dodatkowo finansowo wspierał także swoich rodziców. Jego żona Aida stoi teraz przed dużym wyzwaniem: musi sama zatroszczyć się o dzieci i teściów. Żałoba po mężu i córce Nubia towarzyszy jej każdego dnia.

Ręcznie napisany list lub kartka stanowią dla niej wielką zachętę. Może to być także kolorowy obrazek narysowany przez dziecko. Dla wdowy Aida i jej dzieci, a także dla wdowca Elias Rosero i jego dzieci, jest to znak żywej więzi. Dzięki temu staje się dla nich widoczne, że inni chrześcijanie myślą o nich i modlą się za nich. Pokażmy naszym braciom i siostrom w wierze, że nie zapominamy o nich. Z całego serca dziękujemy Wam za dodające odwagi wersety w języku angielskim i hiszpańskim.

Módlmy się za wdowę Aidę i jej dzieci, a także za wdowca Eliasa Rosero i jego dzieci, oraz piszmy do nich.

Piszcie na:

Aida Sanchez und die Kinder
Elias Rosero und die Kinder
c/o Open Doors
Skr.Pocztowa 91
02-783 Warszawa

Zobacz również

kamery

Chiny zwiększają inwigilację pastorów, sprawdzają lojalność wobec partii komunistycznej

Amerykańska Komisja ds. Międzynarodowej Wolności Religijnej (U.S. Commission on International Religious Freedom – USCIRF) wyraziła …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *