Kolumbia: Otruj pastora. Lewacy w natarciu

Nowa strategia lewackich rebeliantów dla powstrzymania Ewangelii Jezusa Chrystusa. Kolumbijskie bojówki lewackie ze skrzydła FARC zaczęły stosować nową strategię, aby powstrzymać Ewangelię.
Pastor Juan Rodriguez (imię i nazwisko zmienione w celach zapewnienia mu bezpieczeństwa) w regionie Meta stał się ofiarą otrucia cztery miesiące temu. Przeżył. Jednak ucierpiał na zdrowiu.

Open Doors odwiedziło w ostatnim tygodniu pastora Juana oraz jego żonę Paulinę w regionie Meta. Paulina potwierdziła, że jej maż został otruty podczas kolacji w jednym z lokalnych zajazdów. Kucharz był powiązany z rebeliantami lewackimi.

Tylko dzięki błyskawicznej akcji reanimacyjnej i odtruwania w szpitalu, udało się uratować życie pastora. Członkowie jego wspólnoty w tym czasie pościli i modlili się o zdrowie dla swojego lidera. Paulina twierdzi, że Bóg dokonał cudu. Mąż jest już zdrowy i nadal działa jako misjonarz.

Innym problemem jest działanie sekt, które agresywnie przekształcają Ewangelię, głosząc nauki nie mające nic wspólnego z doktryną o Bóstwie Jezusa Chrystusa, Trójcy Świętej, zmartwychwstania ciał czy innych podstawowych dogmatów chrześcijańskich. Dodatkowo wprowadzają praktyki rytualne i magiczne zwodząc prostych ludzi.

Wspólnotę nachodzą znachorzy, fałszywi prorocy i ludzie związani z sektami.

Pastor Juan i jego żona posługują w Kolumbii od 20 lat. W wyniku działań bojówek i walk między rebeliantami już 40-krotnie musieli zamykać swoją kaplicę i zawieszać głoszenie Chrystusa. Chociaż wielokrotnie otrzymywali propozycję współpracy z rebeliantami, za każdym razem odmawiali.

W ostatnim czasie akty antychrześcijańskie nasiliły się w Kolumbii dość znacząco. Wspólnota nie mogła jawnie działać przez siedem lat. Rebelianci straszą i szykanują chrześcijan. Istnieje ryzyko, że zaczną rzeczywiście spełniać swoje pogróżki. Tym bardziej, że próba otrucia pastora nie była zwykłym incydentem.

Cztery wspólnoty zamknięte

Kościoły adwentystów, zielonoświątkowców, ruchu misyjnego (WMM), duszpasterstwo Jezusa Chrystusa (MIRA) musiały zakończyć działalność w regionie Meta, ponieważ rebelianci zagrozili ich członkom śmiercią. Lewacy zakazali głoszenia Ewangelii. Terrorystom nie podobało się także i to, że chrześcijańscy misjonarze mówią wprost o ich przestępstwach i zbrodniach dokonywanych na ludności cywilnej.

W ostatnich dniach chrześcijanie wszystkich Kociołów postanowili zacząć się spotykać wspólnie. Wielu wiernych boi się jednak poważnie o swoje życie. Dlatego liderzy, pastorzy i duchowni odwiedzają wiernych w ich domach, spotykając się na modlitwie, na czytaniu Słowa Bożego i skromnych nabożeństwach.

Prośby modlitewne

• Módlmy się o siły i zachowanie wiary w Boga dręczonych przez uzbrojone bojówki, chrześcijan.

• Módlmy się o nawrócenie dla rebeliantów, aby odrzucili przemoc i zwrócili się całym sercem do Księcia Pokoju, Jezusa Chrystusa.

Źródło Open Doors

Zobacz również

Nepal

COVID-19 nie wybiera. Obaj pastorzy zostawili rodziny

Pastor Amar Bahadur Fauja z Nepalu zmarł w tym roku na COVID-19, w tym samym …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *