Kazachstan: Konfiskata budynków kościelnych

Władze stolicy Kazachstanu, Nur-Sułtan, zarządziły skonfiskowanie budynku prezbiteriańskiego Kościoła Łaski oraz budowanego na tym samym terenie miejsca spotkań kościoła zielonoświątkowego Agape. Urzędnicy twierdzą, że nieruchomość jest potrzebna pod nowe przedszkole publiczne.

Członek Kościoła Łaski modli się przed budynkiem swego kościoła. Zdjęcie: Kościół Łaski / Forum 18

W 2001r. Kościół Łaski zakupił i wyremontował budynek należący dawniej do uczelni. Rekompensata, którą miasto obecnie proponuje kościołowi, jest dużo niższa niż wartość rynkowa nieruchomości.

Członkowie kościoła Agape przez wiele lat marzyli o własnym budynku i w końcu udało im się uzyskać od władz wszystkie potrzebne pozwolenia na jego budowę. Jednak niedługo po rozpoczęciu prac otrzymali decyzję o konfiskacie obiektu.

Z kolei Kościół Łaski mierzył się już wcześniej z przeciwnościami. W 2014r. wydano podobny nakaz konfiskaty, też rzekomo w celu utworzenia przedszkola. Wtedy stronom udało się dojść do porozumienia. W tym samym roku były pastor kościoła został skazany za rzekome spowodowanie uszczerbku na zdrowiu psychicznym jednego z członków kościoła. Mimo, że sam „poszkodowany” zaprzeczył oskarżeniom, pastor został skazany na 4 lat więzienia w zawieszeniu.

Módlmy się za członków i liderów tych dwóch kościołów, których czekają potyczki prawne. Módlmy się, aby te sprawy zostały rozwiązane bez niepotrzebnych spięć i aby członkowie tych kościołów mogli zachować prawo własności do nieruchomości. Niech w Kazachstanie otworzą się drzwi, aby chrześcijanie mogli szerzyć Dobrą Nowinę w swoim kraju, dając świadectwo o mocy Bożej, która zmienia życie.

Źródło: Forum 18

za Głos Prześladowanych Chrześcijan

Zobacz również

monitoring

Szpiegowanie domów pastorów i pracowników chrześcijańskich organizacji

Rząd powinien zadbać o „gromadzenie informacji”, tj. szpiegowanie „wielokrotnych przestępców”, którzy dopuścili się „praktyk konwersyjnych” …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *