Jemen: Uprowadzony misjonarz uwolniony

Tom Uzhunnalil
Ojciec Tom Uzhunnalil. Zdjęcie: World Watch Monitor

1 października, po osiemnastu miesiącach niewoli, porywacze uwolnili ojca Toma Uzhunnalila, służącego w domu starców w Adenie, prowadzonym przez Misjonarzy Miłosierdzia. Gdy ojciec Tom Uzhunnalil przyjechał do swojego domu w południowym stanie Kerala w Indiach, masowo zebrani członkowie jego społeczności zgotowali mu uroczyste powitanie.

Wśród licznie zgromadzonych znajdował się ponad tuzin wyższych urzędników rządowych (reprezentujących różne partie polityczne), kilkudziesięciu przedstawicieli mediów oraz wielu rozentuzjazmowanych chrześcijan z różnych denominacji. Wszystkich przepełniała radość z powodu jego uwolnienia.

Ojciec Tom Uzhunnalil został uprowadzony w marcu 2016 r. podczas ataku na dom starców.

W trakcie napadu zginęło co najmniej szesnastu innych chrześcijańskich pracowników oraz strażnik.

Wspominając osiemnaście miesięcy niewoli, ojciec Tom dziękował wszystkim, którzy się za niego modlili. „Dzięki waszym modlitwom Bóg dotknął serc (moich porywaczy), którzy nigdy mnie nie torturowali” – oznajmił z wdzięcznością. „Wszyscy sprowadziliście mnie z powrotem … swoimi modlitwami”.

Mając na uwadze traumatyczne przeżycia podczas napadu oraz tragiczną śmierć pracowników i strażnika domu opieki, módlmy się, by Pan nadal obdarzał potrzebną pociechą, uzdrowieniem i siłą nie tylko ojca Toma, ale też wielu starszych mieszkańców domu w Adenie, którzy głęboko przeżyli tamten atak.

Źródło: World Watch Monitor
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

Zobacz również

Nepal

COVID-19 nie wybiera. Obaj pastorzy zostawili rodziny

Pastor Amar Bahadur Fauja z Nepalu zmarł w tym roku na COVID-19, w tym samym …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *