Jemen: Pilny apel uprowadzonego misjonarza

Tom Uzhunnalil
Ojciec Tom Uzhunnalil. Zdjęcie: World Watch Monitor

Ojciec Tom Uzhunnalil, porwany przez terrorystów w targanym konfliktami Jemenie, zaapelował niedawno o pilną pomoc z powodu „słabej reakcji” ze strony indyjskiego rządu. W nagranym na wideo przekazie mówi o swoim pogarszającym się stanie zdrowia i o pilnej potrzebie hospitalizacji.

Pochodzący ze stanu Kerala w Indiach 58-letni misjonarz został uprowadzony 4 marca 2016 roku w mieście Aden na południu Jemenu, podczas ataku bojowników Państwa Islamskiego (ISIS) na dom starców, prowadzony przez Misjonarki Miłosierdzia Matki Teresy. Napastnicy zabili najpierw jemeńskiego strażnika, po czym związali i zastrzelili przynajmniej szesnastu innych pracowników. Wśród zabitych byli zagraniczni misjonarze, którzy służyli tam jako pielęgniarze.

W opublikowanym nagraniu wideo uprowadzony misjonarz powiedział:

„Nazywam się ojciec Tom Uzhunnalil. Urodziłem się 18 sierpnia 1958 roku. Otrzymałem wiadomość o waszym zatroskaniu, jaką mi wysłaliście, moja droga rodzino. Jestem wam wdzięczny. Bardzo wam dziękuję.

(Porywacze) traktują mnie dobrze w takim stopniu, w jakim są w stanie. Mój stan zdrowia szybko się pogarsza i wymagam hospitalizacji, tak szybko, jak się da. Już kilka razy kontaktowano się z naszymi indyjskimi władzami i widziałem, jaka była ich odpowiedź. Ich reakcja była bardzo, bardzo słaba”.

Niech obecność i ochrona naszego Pana nadal podtrzymuje naszego chrześcijańskiego brata, który czeka na ratunek z niewoli, co, mamy nadzieję, nastąpi niedługo. Módlmy się, by uzdrawiająca moc Jezusa dotknęła go fizycznie, emocjonalnie i duchowo, dając mu nowe siły, zdrowie i nadzieję. Pamiętajmy też o wstawianiu się za porywaczami, mając świadomość, że oni również potrzebują wybawienia z niewoli złego, który posługuje się nimi, by dokonywać swoich dzieł – „zabijać, kraść i niszczyć”. Niech oni też zostaną uwolnieni z tych więzów i doświadczą obfitego życia, o jakim powiedział Jezus (J 10,10).

Źródła: International Christian Concern, Times of India
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

Zobacz również

Tim Stephens

Kanadyjski pastor trafił do więzienia za odprawianie nabożeństwa

Kanadyjski pastor Tim Stephens został uwięziony, gdy policja odkryła miejsce, w którym prowadził dla swoich …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *