Jak mówić aby ludzie słuchali

Jak mówić aby ludzie słuchaliGłówny problem z mówieniem polega na tym, że wszyscy to robią, lecz tylko niewielu rozumie, co się wówczas dzieje i jak to, co mówią, wpływa na innych. Pastor.pl poleca wszystkim mówcą książkę Stevena Browna „Jak mówić aby ludzie słuchali”.

Steve Brown napisał tę książkę, aby naprawić jedną stronę równania: twoją stronę. Pomoże ci ona lepiej mówić – mówić tak, aby inni ludzie słuchali. Autor udziela wielu wskazówek cennych dla tych,

którzy mają problemy w rozmowie z jedną osobą lub z przemawianiem na sali pełnej ludzi. Steve Brown przyznaje, że najlepszym sposobem nauczenia się czegoś jest najpierw zrobienie tego źle. Jego humorystyczne historie i barwny styl zachęcą nawet tych, którzy są zniechęceni, do przełamania wewnętrznych oporów i stania się skutecznymi i przekonywającymi mówcami.

Znany sprawozdawca radiowy, udziela wielu cennych wskazówek, aby pomóc tym, którzy mają problemy w rozmowie z jedną osobą czy przemawianiem na sali pełnej ludzi. Autor przyznaje, że najlepszym sposobem nauczenia się czegoś jest najpierw zrobienie tego źle. Autor prowadzi czytelnika i krok po kroku pokazuje mu swoją perspektywę i dzieli się wnioskami „z prób całego życia i wielu popełnionych błędów”.

Autor: Steve Brown
Wydawca: Oficyna Wydawnicza Logos

Fragment

Czy słyszałeś historię o człowieku, który siedział na gwoździu? Każdy starał się ulżyć mu w jego bólu. Duchowni powiadali, że mniej by go bolało, gdyby modlił się i czytał Biblię. Socjologowie uważali, że jego cierpienia zostały spowodowane przez instytucje społeczne, które go ukształtowały. Psychologowie twierdzili, że ból jest tak intensywny, ponieważ rodzice źle go wychowywali. Żona mówiła, że cierpi, ponieważ utracił kontakt z własnymi uczuciami. Na koniec zjawił się mały chłopiec i zapytał: „Proszę pana, dlaczego nie zejdzie pan z tego gwoździa?”. Lekarstwo na większość problemów pojawiających się w komunikowaniu indywidualnym i z większym audytorium jest równie proste jak zejście z gwoździa. Ta książka jest jedną z tysiąca książek o tym, jak mówić, aby ludzie słuchali. Jednak większość problemów związanych z komunikowaniem się z innymi ludźmi pojawia się nie z powodu braku informacji, lecz ich zalewu. Rozwiązania są o wiele prostsze niż się na ogół sądzi. Oglądałem film wideo

Tytuł: Jak mówić aby ludzie słuchali

Zobacz również

Apokalipsa w relacji Jana

Apokalipsa w relacji Jana

To ostatnia księga NT (Apokalipsa) w przekładzie dynamicznym wydana przez Oficynę Wydawniczą Vocatio. Ta jak …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *