Iran: Śmierć lidera kościoła domowego

Iran: Śmierć lidera kościoła domowego i jego żony po nalocie policji. Według raportu Farsi Christian News Network (FCNN) dwoje starszych wiekiem chrześcijan, Abbas Amiri i jego żona, Sakineh Rahnama, zmarło w wyniku nalotu policji na spotkanie kościoła, które odbywało się w ich domu 17 lipca. Para ta otworzyła swój dom dla miejscowych wierzących, aby mogli się w nim zbierać i uwielbiać Pana.
Jak podaje FCNN, 17 lipca dokonano nalotu na spotkanie i aresztowano kilku wierzących. Abbas Amiri został zaatakowany i pobity przez funkcjonariuszy służby bezpieczeństwa ubranych po cywilnemu. Z powodu wieku i rozmiaru obrażeń zmarł 30 lipca o 1630 w szpitalu w mieście Isfahan. Nieszczęśliwie, żona Amiriego, Sakineh Rahnama, która także doznała obrażeń z rąk tajnej policji podczas tego samego nalotu, zmarła kilka dni później, 3 sierpnia, w mieście Masjid-Sleiman. Miejscowi chrześcijanie upatrują przyczynę jej śmierci zarówno w odniesionych obrażeniach, jak i stresie z powodu śmierci męża.

Kiedy rodzina usiłowała odprawić nabożeństwo pogrzebowe w domu Amiriego, władze stwierdziły, że nie mają oni pozwolenia na odprawianie jakiegokolwiek rodzaju nabożeństwa, zarówno pamiątkowego, jak i pogrzebowego, i że muszą natychmiast opuścić miasto. Kiedy syn Rahnama wdał się w spór z policją, został uderzony i kopnięty. Rohnamę pochowano 4 sierpnia obok jej umiłowanego męża w obecności rodziny i przyjaciół.

Módl się za rodzinę tego małżeństwa, pogrążoną w żałobie po stracie najbliższych. Módl się o odwagę dla miejscowych wierzących, aby dalej służyli Panu pomimo napaści i aresztowań.

źródło: Głos Męczenników

Zobacz również

Uganda

Uganda: Aresztowanie podejrzanych w związku ze śmiercią pastora

Dwóch mężczyzn ze wschodniej Ugandy oskarżono o udział w dokonanym 12 września morderstwie ewangelisty, pastora …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *