Indie: Raniono córkę zabitego pastora

Indie

16 kwietnia wieczorem we wsi Sandih w stanie Jharkhand do domu pastora Chamu Hassa Purty’ego, zamordowanego w 2015 roku, wtargnęło dwóch mężczyzn. Zaczęli grozić obecnym członkom rodziny, krzycząc: „Tamten pastor został zabity, ale wy nie przyjęliście nauczki! Dalej zbieracie się na waszych modlitwach. Gdzie jest ta kobieta, która pracuje jako szpieg?”. Wdowa po Chamu stwierdziła, że nie są żadnymi szpiegami, i zażądała, by mężczyźni opuścili gospodarstwo.

Gdy córka Chamu, Neelam, weszła do pokoju, by zobaczyć, co się dzieje, jeden z mężczyzn powiedział: „To ona!”. Poprzedniego dnia Neelam wróciła z innej osady, gdzie była zatrudniona jako nauczycielka, ale jej szkołę właśnie zamknięto z powodu kwarantanny związanej z koronawirusem. Mężczyzna, który trzymał broń, strzelił w jej kierunku i uciekł. Pocisk przeszył jej kciuk i utkwił w udzie. Z pomocą miejscowego pastora Neelam zawieziono do szpitala, gdzie kilka dni później przeszła operację. Kobieta wraca obecnie do zdrowia. Zajście zgłoszono na policję, a funkcjonariusze zidentyfikowali kilku podejrzanych. Przypuszcza się, że odpowiedzialni za atak mogą mieć związek z zabójstwem sprzed pięciu lat.

Pastor Chamu Hassa Purty został zastrzelony 13 października 2015 r. w swoim domu.

Do morderstwa doszło po tym, gdy pastor modlił się o chorego chłopca w pobliskiej wsi, po czym pomógł zabrać go do szpitala.

Módlmy się, by Neelam całkowicie doszła do zdrowia po doznanych obrażeniach. Niech ta młoda kobieta i jej rodzina, która ponownie przeżywa traumę po śmierci ojca, doświadczy Bożego pokoju, który przekracza wszelkie zrozumienie, oraz Bożej ochrony. Wstawiajmy się też za ludźmi odpowiedzialnymi za ostatni atak oraz za sprawcami morderstwa sprzed pięciu lat. Niech staną przed wymiarem sprawiedliwości, ale też niech doświadczą autentycznej skruchy, by mogli pojednać się z Bogiem przez Jego Syna, Jezusa Chrystusa.

Źródła: Morning Star News, International Christian Concern, The Telegraph India
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

Zobacz również

monitoring

Szpiegowanie domów pastorów i pracowników chrześcijańskich organizacji

Rząd powinien zadbać o „gromadzenie informacji”, tj. szpiegowanie „wielokrotnych przestępców”, którzy dopuścili się „praktyk konwersyjnych” …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *