Indie: Pastor zabity za dzielenie się ewangelią

Vinod Kumara
Prośmy Pana, by pocieszył żonę i córkę pastora Vinoda Kumara

Pastor Vinod Kumar, który służył we wsi Sangoi na północy Indii, przez ponad dwa miesiące dzielił się wiarą z mężczyzną niedawno wypuszczonym z więzienia za kaucją. Hindus, Sonu Kashyap, był nawet w domu pastora na modlitwie, ale odrzucał każde wezwanie do wiary w Chrystusa.

Zasadzka

30 czerwca wieczorem, gdy pastor Vinod skończył prowadzić internetowe spotkanie modlitewne, zadzwonił do niego brat Sonu Kashyapa, mówiąc, że ktoś zachorował i potrzebuje modlitwy. Gdy pastor wyjeżdżał ze wsi na motocyklu, Sonu czekał na niego w zasadzce. Były więzień uderzył pastora z tyłu drewnianą belką, zrzucił na ziemię i zatłukł go na śmierć.

Zaraz po ataku grupa mieszkańców schwytała Sonu, który nadal miał w ręku belkę. Gdyby nie interwencja policji, mogliby go zabić. Policja zapisała motyw morderstwa jako „błaha wrogość”, ale żona pastora, Sunita, jest przekonana, że atak miał podłoże religijne.

„Nie wiem, co naszło [Sonu], że zrobił tak drastyczny krok i tak brutalnie zabił Vinoda” – powiedziała. Razem z kilkoma innymi osobami uważa, że jej mąż zginął z powodu dzielenia się wiarą z Sonu. Policja oskarżyła też ojca i brata Sonu za udział w morderstwie.

Pastor Vinod zostawił żonę i 11-letnią córkę. Szanowany przez społeczność zwierzchnik wsi życzliwie wypowiadał się o oddanym pastorze. „Ma tutaj dobre świadectwo i imię” – stwierdził. Jako licencjonowany praktyk medycyny, pastor Vinod był nazywany „lekarzem”, ponieważ wiernie troszczył się też o potrzeby zdrowotne mieszkańców wsi.

Sunita chce kontynuować służbę męża. „Postanowiłam dalej prowadzić pracę, jaką mąż wykonywał i chcę realizować w życiu jego marzenie” – powiedziała. „Vinod stał się męczennikiem za wiarę i ja też umrę za moją wiarę”.

Módlmy się…

Polecajmy Sunitę i jej córkę naszemu Wszechmocnemu Bogu, modląc się, by otrzymały tak bardzo potrzebną pociechę, zachętę i siłę. Chwalmy Go za oddane życie i służbę pastora Vinoda, która wyraźnie stała się dla mieszkańców wsi wspaniałym świadectwem.

Niech jego służba, którą Sunita zamierza wiernie kontynuować, przyniesie wiele dobrego owocu dla szerzenia Bożego Królestwa. Prośmy też o zbawienie sprawcy, Sonu, i jego wspólników, by i oni dostrzegli dzieła Ewangelii, odwrócili się od swoich grzechów i w pełni oddali swoje życie Chrystusowi.

Źródła: Morning Star News, AsiaNews, UCA News, International Christian Concern
Za Głos Prześladowanych Chrześcijan

Podobne:Indie: Uwięziony pastor otrzymuje pomoc

Zobacz również

Kolczatka

Chiny: Pastor Timothy nie daje się zastraszyć

Timothy* jest pastorem, ma 60 lat. Jak to często bywa w Chinach, jego kościół i …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *