Indie: Pastor pobity

Indie: Chrześcijanie pobici i oskarżeni o nawracanie siłą. Alians Ewangeliczny Indii w raporcie z 18 lipca podał, że 10 lipca w mieście Chitradurga hinduscy bojówkarze podeszli do stoiska z herbatą prowadzonego przez żonę pastora Nagaraja – Szaradę i pytali ją o jej wiarę. Agresorzy zażądali od niej, aby powiedziała jak dużo pieniędzy otrzymała jej rodzina za nawrócenie się na chrześcijaństwo i oskarżyli ją i jej męża o nawracanie przy użyciu siły. Zagrozili także, że ją spalą. Sharada została zaciągnięta siłą na posterunek policji, gdzie złożono przeciwko niej skargę. Pastor Nagaraj został również wezwany na posterunek, gdzie bojówkarze pobili go, przy biernej postawie policjantów.

18 lipca pobito w Katarnace i oskarżono o nawracanie siłą z hinduizmu czterech chrześcijan, którzy odwiedzali pewne osiedle w zachodniej części miasta Bangalur. Wierzący zostali potem zabrani na posterunek policji. Później skazano ich i umieszczono w więzieniu w Bangalore.

Módl się o uwolnienie uwięzionych wierzących. Proś o tych, którzy ich fałszywie oskarżają o nawracanie dla zysku, by ujrzeli, że Dobra Nowina jest za darmo i uwierzyli w Jezusa (Ef 2,8-9).

źródło: Głos Prześladowanych Chrześcijan

Zobacz również

Uganda

Uganda: Aresztowanie podejrzanych w związku ze śmiercią pastora

Dwóch mężczyzn ze wschodniej Ugandy oskarżono o udział w dokonanym 12 września morderstwie ewangelisty, pastora …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *