Indie: Biją pastorów

Indie: Karnataka. 29 lipca grupa ekstremistów z organizacji Bajrang Dal uzbrojonych w kije, pałki i noże zaatakowała kościół Believers Church w dystrykcie Shimoga. Dotkliwie pobity został pastor tego kościoła. Według doniesień informatorów VOM „atakujący wdarli się do środka i ubliżali wierzącym, używając wulgarnych słów, a potem zaczęli ich bić i kłuć nożami. Zniszczyli kazalnicę, krzesła, instrumenty muzyczne, meble i okiennice, a nawet uszkodzili ściany. Pastor został pobity kijami i pałkami tak mocno, że jego ciało było opuchnięte”.

10 sierpnia zostali zwolnieni z aresztu pastor Victor i jego żona Glory po spędzeniu w nim jednego miesiąca. 9 lipca zostali oni napadnięci przez ekstremistów hinduskich podczas dystrybucji broszur na terenie dystryktu Bijapur. Potem ich aresztowano. Według doniesień, zaproszono ich do domu właściciela pewnego sklepu spożywczego. Gdy tam rozmawiali, „jakiś mężczyzna wszedł do domu i zobaczył broszury z ewangelią. Wtedy zaczął wyzywać pastora i uderzył go w twarz.”

Gospodarz przyłączył się do tego ataku i wyciągnął swojego gościa siłą na zewnątrz, wsadził do rikszy i przewiózł na posterunek policji. Ekstremiści sporządzili doniesienie na pastora i jego żonę o „wzniecanie niepokojów na tle religijnym”. „Małżonkowie zostali aresztowani na podstawie art. 296A Kodeksu Karnego” – przekazał informator.

Módl się o szybkie wyzdrowienie tych, którzy ucierpieli wskutek tych ataków. Módl się, by Bóg chronił wierzących w stanie Karnataka. Módl się za pastora Victora i za całą jego rodzinę. Rzym 8,11; Ps 107,20; 2 Tym 1,7

źródło: Głos Prześladowanych Chrześcijan Nr 8/2007

Zobacz również

monitoring

Szpiegowanie domów pastorów i pracowników chrześcijańskich organizacji

Rząd powinien zadbać o „gromadzenie informacji”, tj. szpiegowanie „wielokrotnych przestępców”, którzy dopuścili się „praktyk konwersyjnych” …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *