Indie: Atak na pastora Prakasha

4 października około godziny 19 bojówkarze hinduistyczni zaatakowali pastora Singarama Prakasha (60 l.) po spotkaniu modlitewnym w wiosce Kaiwara w stanie Karnataka. Napastnicy pobili pastora i oskarżyli go o „oszukiwanie” ludzi. Następnie pastora zatrzymała policja i przez wiele godzin przesłuchiwała go w związku z jego działalnością chrześcijańską. Singaram Prakash od 10 lat prowadzi kościół w pobliskiej miejscowości Tharabanhalli. Według uzyskanych informacji dwudziestu pięciu okolicznych mieszkańców udzieliło poparcia pastorowi Prakashowi, podkreślając, że nie prowadził żadnej nielegalnej działalności, a jedynie odwiedzał ludzi, by na ich prośbę modlić się za nich w ich domach. Pastor Prakash został zwolniony po interwencji przedstawicieli Global Council of Indian Christians.

Módlcie się o ochronę dla pastora Prakasha i innych chrześcijan w Karnatace, którzy stale doświadczają napaści ze strony bojówkarzy hinduistycznych.

źródło: Głos Prześladowanych Chrześcijan

Zobacz również

monitoring

Szpiegowanie domów pastorów i pracowników chrześcijańskich organizacji

Rząd powinien zadbać o „gromadzenie informacji”, tj. szpiegowanie „wielokrotnych przestępców”, którzy dopuścili się „praktyk konwersyjnych” …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *