Dziennik pokładowy – John Eldredge

Dziennik pokładowy – John EldredgeZ książki „Dziennik pokładowy”: Czy Bóg i dziś do nas przemawia?
Wczoraj rozmawiałem przez telefon z młodą kobietą, która robiła ze mną wywiad do jakiejś gazety. Zapytała, o czym jest ta książka, a ja starałem się wyjaśnić to w ten sposób: „To rodzaj lekcji na temat tego, jak chodzić z Bogiem. I jak słuchać Jego głosu”. Opowiedziałem jej kilka historii (także tę o ciężkiej próbie z choinką). Zapadło dłuższe milczenie, w rodzaju tych znaczących, które powiedziało mi, że właśnie trafiłem na wielką potrzebę i wielkie wątpliwości.

W końcu zapytała: „Co mówi pan ludziom, którzy twierdzą, że Bóg nie jest z nimi w tak zażyłych stosunkach?”. Miałem przeczucie – było coś w tonie jej głosu – że nie doświadczyła chrześcijańskiego życia, które opisywałem. Może dlatego, że nigdy jej nie powiedziano, że ono jest możliwe, a może po prostu nikt jej nigdy nie pokazał, jak to się robi.

Czy Bóg rzeczywiście jest z nami w takiej bliskości? To dobre pytanie na początek.

Może wydawać się trywialne, że zawracam głowę Panu wszechświata rodzinnym wyjazdem po choinkę. Czy Boga rzeczywiście obchodzą takie sprawy? Czy On naprawdę jest z nami w tak zażyłych stosunkach? Zacznijmy od tego – Bóg z pewnością zna nas bardzo dobrze.

O autorze

John Eldredge jest założycielem i dyrektorem RansomedHeart Ministries w Colorado Springs, stowarzyszenia pomagającego ludziom w odzyskaniu serc i życiu ich pełnią.

Jest autorem i współautorem licznych książek: Dzikie serce, Pełnia serca, Święty romans, Podróż pragnień, Piękny banita, Urzekająca.

Wraz z żoną i trzema synami mieszka w Kolorado. Uwielbia wyprawy w Góry Skaliste, gdzie oddaje się swoim pasjom – wędkarstwu, wspi­naczce i spływom dzikimi rzekami Zachodu.

Autor: John Eldredge
Wydawca: Oficyna Wydawnicza Logos

Fragment
Bez względu na to, jakie mamy aktualnie zdanie o bliskości z Bogiem, prawda jest taka, że Bóg zna nas bardzo dobrze. On wie, o której godzinie wczoraj poszedłeś spać. Wie, o czym śniłeś. Wie, co dziś rano jadłeś na śniadanie. Wie, gdzie zostawiłeś kluczyki od samochodu, co sądzisz o swojej cioci i dlaczego masz zamiar umknąć szefowio. Pismo Święte wypowiada się na ten temat bardzo wyraźnie. Bóg cię zna. Bardzo dobrze.

Zobacz również

Apokalipsa w relacji Jana

Apokalipsa w relacji Jana

To ostatnia księga NT (Apokalipsa) w przekładzie dynamicznym wydana przez Oficynę Wydawniczą Vocatio. Ta jak …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *