Chrześcijanie z Iranu proszą pilnie o modlitwę za pastorów

Chrześcijanie z IranuChrześcijanie z Iranu proszą pilnie o modlitwę za pastorów: Victor Bet Tamraz, Amin Afshar Naderi oraz Hadi Asgari. Jak donosi agencja informacyjna „Middle East Concern“ w czerwcu skazano trójkę wierzących na długoletnie kary więzienia.

3 i 4 lipca sędzia Ahmadpour ogłosił wyrok: Pastor Victor otrzymał 10 lat więzienia, pastor Amin 15 lat (rok spędzony już w więzieniu prawdopodobnie wliczy się do kary), a pastor Hadi także 10 lat, do tego doszły 2 lata zakazu na wyjazdy. Sędzia nałożył ponadto karę grzywny dla Amina i Hadiego, w przybliżeniu 53.000 € na osobę. Podczas odczytania wyroku był obecny prawnik oskarżonych, który zapowiada apelację.

Pastorzy Victor i Amin zostali aresztowani razem z innymi chrześcijanami 26 grudnia 2016 roku w czasie świętowania Bożego Narodzenia.

Victorowi zarzucono m.in. działalność misyjną, nielegalne spotkania kościoła domowego, a także druk i dystrybucję Biblii. Amin, nawrócony muzułmanin, został oskarżony z powodu „zagrożenia bezpieczeństwu narodowemu” jak i „obrazy świętych”, tzn. bluźnierstwa. Hadi, również chrześcijanin nawrócony z islamu, został aresztowany w sierpniu 2016 roku. Został oskarżony o „zagrożenie bezpieczeństwu narodowemu” oraz „założenie i organizację kościoła domowego”. W podobnej sytuacji znajduje się syn pastora Victora – Ramiel Bet Tamraz, który czeka jeszcze na przesłuchanie, a także żona pastora o imieniu Shamiran Issavi. Kobieta została wezwana do więzienia Erbil, gdzie oskarżono ją o udział w zagranicznym seminarium oraz także „zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego”. Obecnie dozwolona jest jeszcze kaucja (ok. 26.000 €). Jej postępowanie będzie prawdopodobnie również prowadzone przez sędziego Ahmadpoura.

Prosimy, módlcie się pilnie o tych chrześcijan oraz wiele innych, którzy już od lat przebywają w więzieniach, często w bardzo ciężkich warunkach. Prosimy, módlcie się, aby Pan otwierał i poruszał serca władz.

W Światowym Indeksie Prześladowań Open Doors Iran zajmuje obecnie ósme miejsce wśród 50 krajów, w których chrześcijanie są najbardziej prześladowani na świecie.

Źródło Open Doors

Zobacz również

monitoring

Szpiegowanie domów pastorów i pracowników chrześcijańskich organizacji

Rząd powinien zadbać o „gromadzenie informacji”, tj. szpiegowanie „wielokrotnych przestępców”, którzy dopuścili się „praktyk konwersyjnych” …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *