Chiny: Rozprawa sądowa przeciw pastorowi i jego żonie

Pastor Yang
Pastor Yang, jego żona Wang oraz ich syn

Kościół Xunsiding w Xiamen regularnie był nękany przez miejscowe władze. Po oficjalnym zamknięciu w 2019 r., członkowie kościoła nadal spotykali się w domach i wynajętych nieruchomościach. W kwietniu 2021 r. policja wtargnęła na nabożeństwo odbywające się w hotelu Pacific Rim i odnotowała tożsamość wszystkich obecnych.

Ukarani wysoką grzywną

13 sierpnia odbyła się publiczna rozprawa w celu ustalenia kary dla pastora Yanga Xibo oraz jego żony Wang Xiaofei. Małżeństwo otrzymało oficjalne powiadomienie, że biuro do spraw religijnych zamierza ukarać pastora Yanga grzywną o równowartości około 13 tys. zł a Wang około 6,5 tys.zł.

Rozprawa trwała dwie i pół godziny. Obrońca nie mógł się pojawić z powodu pandemii i małżeństwo musiało bronić się samo. Członkowie kościoła oczekiwali na zakończenie rozprawy na zewnątrz budynku. Po rozprawie pastor Yang powiedział „Poszło dobrze, ale biuro do spraw religijnych nie planuje odstąpić od kary”.

Módlmy się…

Prośmy, aby Bóg udzielił zaopatrzenia i łaski pastorowi Youngowi i jego żonie Wang. Niech zarzuty przeciwko nim zostaną wycofane, pozwalając temu chrześcijańskiemu małżeństwu nadal służyć Bogu bez zagrożenia dalszymi prześladowaniami ze strony władz.

Módlmy się, aby liderzy kościoła Xunsiding otrzymali mądrość i roztropność pytając Boga o kierunek dla ich wspólnoty.

Źródło: ChinaAid
Za Głos Prześladowanych Chrześcijan

Podobne:Chińskie władze zmuszają pastorów do przerwania nabożeństw online

Zobacz również

Kolczatka

Chiny: Pastor Timothy nie daje się zastraszyć

Timothy* jest pastorem, ma 60 lat. Jak to często bywa w Chinach, jego kościół i …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *