Azerbejdżan: Chory na serce pastor bałajew zagrożony wyrokiem 3 lat więzienia

Pastor kościoła baptystycznego w Aliabadzie, w północno-zachodniej części Azerbejdżanu, Zaur Bałajew, o którego aresztowaniu pisaliśmy jakiś czas temu, został oskarżony o „stawianie oporu przedstawicielom władzy”, za co grozi mu kara do trzech lat więzienia. Władze twierdzą, że poszczuł on psa na milicjantów, którzy 20 maja dokonywali inspekcji na terenie kościoła. Według Ilii Zenczenki, przewodniczącego Unii Baptystów, region Aliabadu jest dla baptystów najmniej przyjazny. „Jest to region, gdzie urzędnicy obrażają naszych wiernych, nie pozwalają na oficjalną rejestrację i odmawiają wydawania aktów urodzenia naszym dzieciom” – mówi Zenczenko.

Na początku lipca pastor Bałajew został przeniesiony do więziennego szpitala z powodu poważnych kłopotów z sercem. Zgodnie z otrzymanymi informacjami, jest to skutek wysokich temperatur i bardzo złych warunków w więzieniu. Ostatnia rozprawa Zaura Bałajewa odbyła się 13 lipca. Jej wynik nie jest jeszcze znany.

Módl się o uwolnienie pastora Bałajewa. Módl się też o zabezpieczenie finansowe jego rodziny podczas jego po-bytu w więzieniu. (Rz 8,11; 1P 2,24)

źródło: Głos Prześladowanych Chrześcijan

Zobacz również

monitoring

Szpiegowanie domów pastorów i pracowników chrześcijańskich organizacji

Rząd powinien zadbać o „gromadzenie informacji”, tj. szpiegowanie „wielokrotnych przestępców”, którzy dopuścili się „praktyk konwersyjnych” …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *