Arabia Saudyjska: Erytrejski pastor zagrożony śmiercią

Według raportu Compass Direct z 30 stycznia, 28 stycznia znany pastor erytrejski, Yemane Gebriel, opuścił Rijad, stolicę Arabii Saudyjskiej, po tym jak wielokrotnie grożono mu śmiercią. Pastor Gebriel, który od 25 lat mieszka w Arabii Saudyjskiej i pracuje tam jako prywatny przewoźnik, 10 stycznia znalazł na swojej furgonetce krótki list grożący mu śmiercią, jeśli nie opuści kraju. Trzy dni później, saudyjscy urzędnicy, zmusiwszy Gebriela do wyjścia z furgonetki, grozili że go zabiją, jeśli nie wyjedzie. Dwa dni później Gebriel został ponownie zaczepiony w swoim samochodzie, tym razem przez czterech zamaskowanych mężczyzn, którzy grozili mu śmiercią. Według ostatnich doniesień, Gabriel przebywa w Arabii Saudyjskiej w mieście, którego nazwy nie ujawniono.

Pastor Gebriel był już uprzednio prześladowany z powodu swojej wiary w 2005 roku, kiedy został aresztowany przez policję religijną razem z 16 innymi zagranicznymi przywódcami chrześcijańskimi. Dzięki presji dyplomatycznej, wszyscy zatrzymani wierzący zostali wypuszczeni w przeciągu paru tygodni.

Módl się, aby Pastor Gebriel nie został pokonany przez strach, ale pozostał zwycięski aż do końca (Ap 2,10). Módl się też o bezpieczeństwo i mądrość dla niego w jego służbie dla Pana.

źródło: Głoś Prześladowanych Chrześcijan

Zobacz również

monitoring

Szpiegowanie domów pastorów i pracowników chrześcijańskich organizacji

Rząd powinien zadbać o „gromadzenie informacji”, tj. szpiegowanie „wielokrotnych przestępców”, którzy dopuścili się „praktyk konwersyjnych” …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *