Fałszywie oskarżony pastor, wyrok…

Po prawie 7 latach więzienia pastor Samuel może być blisko uwolnienia jeśli zaplanowane na 24 stycznia posiedzenie sądu wyda korzystny werdykt. Po latach oczekiwania, jego żona i dzieci, wspierani w modlitwie przez wiernych całego świata, nadal wierzą, że Pan przyprowadzi go do domu wkrótce. W ostatni czwartek adwokat pastora Samuela przekonująco przedstawił niewinność wspieranego przez GFA misjonarza.

To jest miejmy nadzieję ostatni rozdział w frustrującej historii przesłuchań wielokrotnie przekładanych raz z takiego raz z innego powodu.

Zachęcające wieści

Fałszywie oskarżony, sprawiedliwość może być blisko pastora wspieranego przez GFA (Ewangelia dla Azji). Latem ubiegłego roku, po latach zniechęcenia, postęp wydaje się być wyraźny, gdy sąd orzekł, że sprawa przeciwko pastorowi nie powinna być rozpatrywana z powodu niewystarczającej ilości świadków i dowodów. Misjonarz został oskarżony o bycie marksistowskim rebeliantem – członkiem grupy Naxalities, która zabiła 19 policjantów w 2004 roku. Sąd stwierdził, że sprawę zamyka z powodu braku dowodów.
Wszystko to było potrzebne, powiedziano adwokatowi pastora aby Samuel i inni dwaj współwięźniowie mogli otrzymać ostateczne orzeczenie.

Rozprawa ustalona na wrzesień została odwołana z powodu marksistowskich strajków. Potem, kiedy rozprawa się odbyła sędzia poinformował, że ostateczne odczytanie wyroku – kiedy to Samuel może być uwolniony- odbędzie sie w październiku. Rozprawa ta została odroczona do listopada a następnie do grudnia… i do stycznia.

Przez ten cały czas pastor Samuel dzieli się miłością Bożą za murami więzienia, organizuje spotkania modlitewne i nabożeństwa. Prowadzi zdesperowanych i zagubionych ludzi do Pana, zyskuje podziw strażników. Jego żona i dzieci nadal czekają i modlą się o jego uwolnienie.

„Trudno sobie wyobrazić, co to znaczy być więzionym za coś czego nie zrobiłeś” powiedział prezes GFA Yohannan. „a może nawet trudniejsze czekać rok za rokiem podczas gdy osoba którą się kocha jest za kratkami za niewinność.”

Teraz to rozdzierające doświadczenie może się skończyć.

„Wiemy, że Bóg kontroluje wszystkie te zdarzenia. dr Yohannan dodał. „W tym krytycznym czasie proszę wszystkich naszych wiernych przyjaciół z całego świata aby się modlić, że w dniu 24 stycznia Bóg będzie działał w sercach sędziów ku uwolnieniu niewinnego brata.”

Źródło: GFA
Tłum. Eliza Tarka

Zobacz również

Nepal

COVID-19 nie wybiera. Obaj pastorzy zostawili rodziny

Pastor Amar Bahadur Fauja z Nepalu zmarł w tym roku na COVID-19, w tym samym …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *