Zerwali współpracę – czeskie nie dla pastorów gejów i lesbijek

Kościół Ewangelicko – Augsburski na Śląsku Cieszyńskim w Czechach postanowił zerwać trzyletnią współpracę z amerykańskim Ewangelicko – Luterańskim Kościołem w USA (ELCA)
Decyzję o zakończeniu partnerstwa podjęto po decyzji Amerykanów o kapłaństwie osób żyjących w związku z osobą tej samej płci a także o powoływaniu kobiet kapłanów. Czeskie przedstawicielstwo kościoła ewangelickiego oburzyły słowa biskupa partnerskiego kościoła w USA Claire Burkat, która powiedziała, że cieszy się z obecności w kościele a także z powołań na pastorów gejów i lesbijek, co w Republice Czeskiej wywołało burzliwą dyskusję w mediach.

Na spotkaniu synodu kościoła dyskutowano na ten temat kilka miesięcy – Za zerwaniem partnerstwa zagłosowały dwie trzecie obecnych, od głosu wstrzymała się jedna trzecia. Za jego utrzymaniem nie zagłosował nikt. Z Pensylwańskim kościołem współpracowało nam się dobrze, w ramach diakonatu, staży itp. Wiem, że i tam są ludzie, którzy podzielają nasze konserwatywne podejście. Niektórzy z nich pisali nam, że wiedzą, że żyjemy w bardziej konserwatywnej wschodniej kulturze i że decyzję o odstąpieniu partnerstwa przyjęli z wielkim żalem – powiedział czeskiemu „Denikovi” pastor karwińskiego zboru czeskich ewangelików Jan Cieślar

Dyskusję skomentował czeski biskup Stanisław Pająk, który stwierdził, że wdg nauki biblijnej, związek małżeński tworzy kobiety i mężczyzna. Dlatego współpraca została zakończona. Dodał również, że w USA jest więcej ewangelickich kościołów i nie wszystkie wspierają homoseksualizm.

podajemy za ox.pl

Zobacz również

Pastor Sithong

Laos: Zatrzymany pastor żyje i wyszedł na wolność

15 marca 2020 r. pastor Sithong Theppavong z małego kościoła w prowincji Savannakhet w Laosie …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

chrześcijanin zaprasza