Zanzibar: ksiądz katolicki postrzelony w dzień Bożego Narodzenia

Ciężko ranny po postrzale z pistoletu został katolicki duchowny w stolicy Zanzibaru. Ataku dokonano wieczorem w Boże Narodzenie. „Ranny ks. Ambrose Mkenda był odpowiedzialnym za kościół katolicki w Tomondo na peryferiach miasta Zanzibar, gdzie był też skarbnikiem. Trwają czynności wyjaśniające, ale wszystko wskazuje na to, że napastnicy byli przekonani, iż ksiądz przenosi pieniądze” – oświadczył rzecznik prasowy miejscowej policji.

Dwóch niezidentyfikowanych sprawców zaatakowało kapłana przed godz. 20:00, gdy wracał z kościoła do domu. Jeden z nich przestrzelił mu ramię i płuca. Duchowny został przewieziony do szpitala Mnazi-Mmoja, gdzie lekarze walczą o jego życie. Pod szpitalem zebrała się w nocy spora grupa katolików, którzy modlili się o ocalenie życia swojego duszpasterza.

W Zanzibarze chrześcijanie stanowią mniej niż 3 proc. liczącej 1,2 mln. ludności tego zdominowanego przez muzułmanów wyspiarskiego kraju. Jest on częścią Republiki Tanzanii.

za Radio Watykanskie

Zobacz również

Sudan: wznowienie procesu ośmiu przywódców kościelnych

W październiku wznowiono postępowanie karne przeciwko ośmiu czołowym przywódcom Kościoła Chrystusowego w Sudanie (SCOC). Oskarża …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

chrzescijanin zaprasza