Główna / z kraju i ze świata / Zanzibar: ksiądz katolicki postrzelony w dzień Bożego Narodzenia

Zanzibar: ksiądz katolicki postrzelony w dzień Bożego Narodzenia

Ciężko ranny po postrzale z pistoletu został katolicki duchowny w stolicy Zanzibaru. Ataku dokonano wieczorem w Boże Narodzenie. „Ranny ks. Ambrose Mkenda był odpowiedzialnym za kościół katolicki w Tomondo na peryferiach miasta Zanzibar, gdzie był też skarbnikiem. Trwają czynności wyjaśniające, ale wszystko wskazuje na to, że napastnicy byli przekonani, iż ksiądz przenosi pieniądze” – oświadczył rzecznik prasowy miejscowej policji.

Dwóch niezidentyfikowanych sprawców zaatakowało kapłana przed godz. 20:00, gdy wracał z kościoła do domu. Jeden z nich przestrzelił mu ramię i płuca. Duchowny został przewieziony do szpitala Mnazi-Mmoja, gdzie lekarze walczą o jego życie. Pod szpitalem zebrała się w nocy spora grupa katolików, którzy modlili się o ocalenie życia swojego duszpasterza.

W Zanzibarze chrześcijanie stanowią mniej niż 3 proc. liczącej 1,2 mln. ludności tego zdominowanego przez muzułmanów wyspiarskiego kraju. Jest on częścią Republiki Tanzanii.

za Radio Watykanskie

Zobacz również

Wielka Brytania

Wielka Brytania chce pomóc prześladowanym chrześcijanom

Wielka Brytania musi zwiększyć wysiłki na rzecz pomocy prześladowanym chrześcijanom – powiedział minister spraw zagranicznych …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *