Wybory w USA i poparcie pastorów

W związku z narastającymi kontrowersjami wokół wypowiedzi pastora Johna Hagee, kandydat Partii Republikańskiej John McCain postanowił odciąć się od niego i odrzucić jego poparcie, dowiedziało się CNN. McCain odcina się także od słów Roda Parsley’a, kaznodziei z Ohio, który określił islam mianem religii przemocy.
McCain powiedział CNN, że odrzuca poparcie ze strony Johna Hagee, po tym jak dziennikarz stacji Brian Todd przywołał słowa pastora, który stwierdził, że Adolf Hitler wypełniał wolę Boga, przyspieszając zawarty w biblijnych przepowiedniach powrót Żydów do Izraela.

(…)

Pastor John Hagee nie jest jedynym religijnym przywódcą popierającym McCaina, którego wypowiedzi wzbudziły ogromne kontrowersje. McCain musiał się także odcinać od słów wielebnego Roda Parsley’a, który stwierdził, że Islam to „religia antychrysta, której celem jest podbicie świata poprzez szerzenie przemocy”. Rada Stosunków Amerykańsko-Islamskich wezwała McCaina do publicznego potępienia słów Parsley’a i odrzucenia jego poparcia dla swej kandydatury. Rzecznik McCaina oświadczył, że senator potępia słowa Parsley’a, które są całkowicie sprzeczne z jego poglądami, jednak na razie sztab wyborczy McCaina nie odrzuca poparcia udzielonego przez pastora kandydaturze senatora.

Więcej na stronie: http://wiadomosci.onet.pl/1754736,441,item.html

Zobacz również

Kolumbia: Pastorzy martwią się o życie swoje i członków kościołów

W grudniu ubiegłego roku mieszkańcy kolumbijskiego nadmorskiego miasta Buenaventura byli świadkami najbardziej brutalnej przemocy, jaka …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

chrześcijanin zaprasza