Główna / z kraju i ze świata / Włochy: luteranie odcinają się od obrońców rodziny, chcą homozwiązków

Włochy: luteranie odcinają się od obrońców rodziny, chcą homozwiązków

Włosi mobilizują się w obronie rodziny. Na sobotę została zwołana do Rzymu ogromna, jak się przewiduje, ponad milionowa demonstracja przeciwko projektowi prawa, które zalegalizowałoby związki homoseksualne i otworzyło drogę do adopcji dla takich par. Obrońcy rodziny uzyskali zdecydowane poparcie episkopatu, jak również różnych środowisk chrześcijańskich, w tym nowych ruchów kościelnych.

W tym kontekście przykrym, choć możliwym do przewidzenia ciosem jest dzisiejsza deklaracja włoskich luteranów, którzy na dwa dni przed demonstracją w Rzymie zgłosili swoiste votum separatum. Nie tylko wyłączają się oni z protestu, ale apelują do parlamentarzystów, by biorąc przykład z wielu krajów Europy, jak najszybciej uchwalili kontrowersyjne prawo. W wydanej dziś deklaracji zwierzchnik tej wspólnoty pastor Heiner Bludau przypomina ponadto, że włoscy luteranie już od 2011 r. udzielają błogosławieństwa związkom jednopłciowym.

Warto zauważyć, że podobnie postąpili też protestanci we Francji, kiedy tam zmieniano definicję małżeństwa, a miliony Francuzów protestowały w obronie rodziny. Krajowy synod tego Kościoła ustanowił wówczas błogosławienie par homoseksualnych. We Francji jednak powstał ruch pastorów, którzy nie zgadzają się z tą decyzją i nadal potwierdzają aktualność biblijnego nauczania o małżeństwie i rodzinie. Wśród francuskich protestantów są oni niestety mniejszością.

za Rad. Watykanskie

Zobacz również

Chiny: Najnowsze informacje o pastorach Johnie Cao i Wangu Yi

25 lipca sąd podtrzymał pierwotny wyrok siedmiu lat pozbawienia wolności dla pastora Johna Cao. Sąd …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

chrzescijanin zaprasza