Wietnam: Zjazd liderów kościoła odwołany

Największa w Wietnamie grupa kościołów ewangelicznych odwołała swój kongres, na którym miano wybrać nowych liderów, bo rząd odmówił wydania pozwolenia na organizację wydarzenia. ECVN (S) czyli Kościół Ewangeliczny Wietnamu (Południowego) 25 listopada ogłosił, że kongres zaplanowany na początek lutego został odwołany.

Wietnam

„Ten wymóg kościół postrzega jako sposób wyeliminowania kandydatów nie popierających rządu”

Tego samego dnia, rządowe Biuro do Spraw Religijnych opublikowało oświadczenie, wzywające ECVN (S) do przestrzegania art. 34 ustawy o religiach i wyznaniach, jeśli zgromadzenie miałoby w przyszłości się odbyć.

Sprawa dotyczy przepisu wprowadzonego w 2018 r. Zgodnie z nim przed wyborami należy przekazać rządowi nazwiska i życiorysy wszystkich kandydatów na liderów. Ten wymóg kościół postrzega jako sposób wyeliminowania kandydatów nie popierających rządu.

Ponadto kościół uważa, że taki przepis jest sprzeczny z konstytucją i zwyczajami. ECVN (S) i oświadcza, że nie odda komunistycznemu rządowi prawa do decydowania, kto nadaje się na przywódcę w kościele.

Módlmy się za kościoły w Wietnamie

Przynośmy w modlitwach ten i inne kościoły w Wietnamie, które chcą wiernie służyć naszemu Panu Jezusowi, nawet w obliczu wzmagających się ograniczeń ze strony rządu.

Módlmy się o wyjście z tego impasu. Prośmy Boga, by przełamał bariery i okazał łaskę swoim naśladowcom działając w sercach urzędników rządowych. Niech światło Chrystusa świeci jasno w życiu wietnamskich chrześcijan, rzucając promienie Jego miłości i zbawczej łaski na wszystkich dookoła.

Źródła: International Christian Concern, Morning Star News
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

Zobacz również

Pastor Sithong

Laos: Zatrzymany pastor żyje i wyszedł na wolność

15 marca 2020 r. pastor Sithong Theppavong z małego kościoła w prowincji Savannakhet w Laosie …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

chrześcijanin zaprasza