Wietnam: Pastor porwany przez władze

26 czerwca w mieście Ho Chi Minh został aresztowany mennonicki pastor T, prawdopodobnie w związku z udziałem w demonstracji religijnej dwa tygodnie wcześniej. Według relacji Nu, żony pastora T, jej mąż wyszedł z domu około godziny 10 wieczorem, jednak po 15 minutach zadzwonił, aby powiedzieć, że znajduje się na posterunku policji.
Kiedy Nu wraz z innymi członkami kościoła udała się tam, policjanci zaprzeczyli, jakoby kogokolwiek trzymali w areszcie. Nu zawołała jednak męża przez tylne drzwi. Usłyszał ją i odpowiedział: „Jestem tutaj. Zostałem brutalnie pobity, mam złamaną rękę. Skuli mi ręce i nogi. Jestem bardzo zmęczony i cierpiący”. Nu błagała policjantów, aby pozwolili jej zobaczyć męża, ci jednak odmówili. Później widziała, jak był gdzieś wywożony samochodem. Władze nie ujawniły, gdzie przetrzymują pastora T. Przeprowadziły też rewizję w jego domu.

Módlmy się o zdrowie dla pastora T. Módlmy się też, aby zarówno on jak i jego żona doświadczali pocieszającej i umacniającej obecności Pana. Prośmy Boga o jego uwolnienie. Powierzajmy Panu zgromadzenie pastora T, modląc się, aby wierzący nadal się spotykali i stanowili dla siebie nawzajem zachętę w tym trudnym czasie.

/źródło: VOM Kanada/

Zobacz również

Pastor Li Juncai

Chiny: Pastor skazany na pięć i pół roku więzienia

Władze Komunistycznej Partii Chin skazały niedawno pastora z prowincji Henan na 5,5 roku pozbawienia wolności …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

chrześcijanin zaprasza