Wietnam: Brutalna napaść na duchownych mennonickich

W niedzielę 18 stycznia ok. 16:30 pastor Quang i jego pastor pomocniczy z kościoła mennonitów zostali napadnięciu przez pięciu mężczyzn zaledwie 500 m od prowadzonej przez nich Szkoły Biblijnej na południu Wietnamu. Napaść nie była niczym sprowokowana. Napastnicy bili pastorów w głowy cegłami i kamieniami. Gdy pastorzy upadli na ziemię, zaczęli ich zaciekle kopać. Obydwaj pastorzy zostali przewiezieni na pogotowie. Pastor Quang,

który odniósł poważniejsze obrażenia, został następnie przewieziony do miejscowego szpitala na dalsze badanie i obserwację.

Nasi miejscowi łącznicy poinformowali nas, że pastor Quang ma złamany nos i żebra. Doznał też uszkodzeń twarzy, szczęki i zębów. Jego obrażenia są bardzo bolesne. W czasie pobytu w szpitalu wymiotował.

Nasza partnerska misja The Voice of the Martyrs Australia przekazała fundusze na pokrycie kosztów leczenia obydwu pobitych pastorów. Pastor Quang był już wielokrotnie napadany, ale nigdy wcześniej nie odniósł tak poważnych obrażeń, by wymagał natychmiastowej opieki lekarskiej.

Módlmy się o to, aby obydwaj poszkodowani pastorzy szybko wrócili do zdrowia. Prośmy również Pana, by nadal wspierał ich w prowadzeniu Szkoły Biblijnej, na którą także napadano już w przeszłości.

/Źródło: The Voice of the Martyrs Australia/
za Głos Prześladowanych Chrześcijan

Zobacz również

Kościół Obfitości w Yanjiao

Chiny: Pastor odmówił a oni i tak splądrowali kościół

27 marca do pastora Yanga Jiale z Kościoła Obfitości w Yanjiao w prowincji Hebei w …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

chrześcijanin zaprasza