Główna / inf. wydawnicze / Wiara, rozum, wojna z dżihadyzmem

Wiara, rozum, wojna z dżihadyzmem

Wiara, rozum, wojna z dżihadyzmemPełny tytuł: Wiara, rozum, wojna z dżihadyzmem – wezwanie do działania. George Weigel pisze z pasją. Nie ma znaczenia, czy jego prace są biografią papieża, czy polemiką ze współczesną cywilizacją – zawsze widać w nich nie tylko głębokie przemyślenie problemów, ale także emocje, które sprawiają, że książki Weigla chce się czytać, l nie inaczej jest z WIARĄ, ROZUMEM l WOJNĄ Z DŻIHADYZMEM. Jest ona niezwykle starannym i zarazem syntetycznym przedstawieniem tego, czym jest islam, i dlaczego nie da się. go pogodzić z wartościami cywilizacji zachodniej. Jest również – jak głosi podtytuł – wezwaniem do działania, czyli do zaangażowania w obronę naszej, opartej na chrześcijaństwie, cywilizacji. Tę książkę trzeba też przeczytać, żeby zrozumieć, dlaczego polscy żołnierze powinni być nie tylko w Afganistanie, ale i w Iraku, l dlaczego to właśnie tam rozgrywa się obecnie kluczowy dla przyszłości świata, a także Polski, konflikt.

George Weigel – katolicki teolog, filozof, politolog i wykładowca akademicki. Autor kilkudziesięciu książek o tematyce społecznej, politycznej i religijnej.

Wydawca: Fronda

Tytuł: Wiara, rozum, wojna z dżihadyzmem – wezwanie do działania.

Zobacz również

Dziękuję za informację zwrotną

Dziękuję za informację zwrotną – Douglas Stone & Sheila Heen

Komunikaty zwrotne docierają do nas codziennie: od przyjaciół, rodziny, kolegów, klientów, szefów, nauczycieli, lekarzy i …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *